האם בקרוב נוכל לבצע שיחות וידאו בתלת מימד בסקייפ? בראיון עם רשת BBC, אישר אחד הסמנכ"לים של מיקרוסופט, מארק גילט, אשר אחראי על המוצר, כי החברה עובדת על שיחות וידאו בתלת מימד עבור שירות הסקייפ. אף על פי שהוא אומר כי ייקח זמן מה עד שאפשרות כזו תהיה מוכנה, וככל הנראה ייקח עוד יותר זמן עד שהמוצר יכנס לשימוש נרחב, הוא גורס כי הוא בטוח כי הוא יכול "לדמיין יום" בוא השימוש בשיחות וידאו ב-3D יהיה נפוץ. הראיון התקיים לכבוד יום ההולדת העשירי של סקייפ ובמהלך הראיון גילט סיפר כי מאמצים רבים הושקעו במעבדות הפרויקט על מנת לוודא כי היכולות של צילום והצגת תלת מימד יצליחו לפעול כמצופה.

כשם המשקפיים הנדרשים עבור חווית הצפייה בתלת מימד בטלוויזיות, כך גם המשתמשים בשיחות הוידאו בתלת מימד יידרשו לרכוש מצלמה המתאימה עבור לכידת וידאו בתלת מימד. ככל הנראה תהליך זה ידרוש מהמשתמשים מספר מצלמות המחוברות למחשב, המכוילות בזוויות מדויקות ביחס לשאר המצלמות ולחדר. כיול זה יאפשר למצלמות לקלוט תמונה תלת מימדית של החדר ולהציג אותה למשתמש בצד השני של השיחה. "יש לנו את הטכנולוגיה פועלת במעבדה, אנחנו יודעים לגרום לזה לעבוד ואנחנו צופים במערכות של המכשירים וביכולת שלהם לתמוך בזה על מנת לבצע את ההחלטה לגבי מתי לשחרר דבר כזה לשוק…" כך סיפר גילט בראיון.

בנוסף לנושא התלת מימד, גילט סיפר גם כי סקייפ מכוונת להציע שיחות וידאו באיכות Full HD עבור מכשירים נוספים מלבד ה-Xbox One. אפשרות זו תגיע תחילת עבור מכשירים ניידים וטאבלטים ורק לאחר מכן לסמארטפונים, בשל יכולת העיבוד החזקה הנדרשת עבור שיחת וידאו ב-1080p.

עיבוד תמונה: turbosquid