מוקדם יותר החודש הציגה סקייפ (Skype) יכולת חדשה שמציעה למשתמשים לתעד בוידיאו רגעים חשובים ולשלוח את הסרטון לחבריהם. כך, על פי החזון של סקייפ, או אולי בעצם מיקרוסופט (Microsoft) – שסקייפ בבעלותה – יהיה ניתן להתגבר על מגבלת זמינות שני צידי השיחה בעת ביצוע שיחת וידאו.

אתמול (יום ה') השלימה החברה את המהלך כשהוציאה עדכון גם לאפליקציה המיועדת למכשירים של אפל (Apple). מהות העידכון האחרון מתרכזת ביכולת של המשתמשים להקליט הודעות וידאו ללא הגבלת כמות, הגבלה שהייתה קיימת עד אתמול בחלק מגרסאות האפליקציה עבור יצרנים שונים. בנוסף, כמו עדכונים רבים, מתקן העדכון באגים ומשפר יציבות בתחומים שונים. דרישת הסף של סקייפ, אגב, עומדת על iOS בגרסה 5 ומעלה.

"הודעות הוידאו של סקייפ מוסיפות דרך נפלאה נוספת לשמור על קשר עם משפחה וחברים במהלך רגעים משמעותיים בחיים", נכתב בהודעת החברה. "אתם יכולים ללכוד זיכרונות חולפים, ליצור תזכורות מכל הלב או פשוט לספר לחברים או למשפחה עד כמה חבל שהם לא היו אתכם באותו מקום. כל זה אפילו כשהם לא מחוברים"

שיתוף סרטוני הוידאו הקצרים הולך וצובר תאוצה באפליקציות חברתיות שונות. רק לאחרונה אינסטגרם (Instagram) הוסיפה יכולת לשיתוף סרטונים בתגובה להצלחה הגדולה של Vine בשיתוף סרטונים קצרים בטוויטר (Twitter). נראה שתמונות סטילס רגילות, ובמקרה הטוב בעלות פילטר גרפי כזה או אחר – מתחילות לשעמם אותנו.

שירות שיתוף הוידאו של סקייפ זמין עבור חלונות, מקינטוש, אנדרואיד, בלאקברי וכאמור, אייפון ואייפד. בולטים בהיעדרם מכשירי ה-Windows Phones. דווקא עבורם עדיין לא הוצעה גרסה מתאימה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.