בחירת טלפון סלולרי חדש יכולה להיות קשה עבור קונה ממוצע. זה נכון במיוחד בשנה הנוכחית בה מכשירי הדגל השונים מציעים לקונים הפוטנציאליים מאפיינים ייחודיים כמו שתי מצלמות, מסך קמור, ואפילו חיבור התקנים נוספים למכשיר לשדרוג חווית השימוש. אחרי שכבר סקרנו את אחיו Galaxy S7, לקחנו לסיבוב קצר גם את Galaxy S7 Edge של סמסונג (Samsung) ומצאנו כמה סיבות שאנחנו חושבים שיגרמו לכם לקחת אותו בחשבון בפעם הבאה שאתם מתחילים לחפש מכשיר חדש, לפחות עד שיגיע הדור הבא של הטלפונים העיקריים של החברות.

1. עיצוב

Galaxy S6 Edge, שהושק בשנה שעברה, היה פורץ דרך מבחינת סמסונג בכל הקשור לעיצוב והוא נחשב לאחד המכשירים היפים בשוק, שמה שתורם לכך בעיקר הוא גימור הזכוכית והמתכת והמסך הקמור משני הצדדים. השנה, סמסונג ליטשה עוד קצת את ה-Edge החדש עם מספר אלמנטים שראינו כבר ב-Note 5: מסך בגודל 5.5 אינץ', לעומת 5.1 אינץ' ב-S6 Edge ו-5.7 אינץ' ב-Plus; גב קמור מעט; עיגול קצוות המסך מעבר לצדדים הקמורים; ושיקוע המצלמה לגוף המכשיר כך שהוא נראה מלוטש ואלגנטי יותר מכל מכשיר אחר. הוא אפילו יגרום למשתמשי ה-iPhone להרהר בכיוון. לשימוש בזכוכית יש גם חסרון: המכשיר עלול להיות חלקלק מעט ולא נוח לאחיזה כאשר הידיים מעט שומניות או מזיעות.

2. מצלמה

אחרי ששיפרה את המצלמה ב-Galaxy S6 Edge, וזכתה לביקורות טובות מאוד מצד המשתמשים, סמסונג שיפרה את רכיב המצלמה גם ב-Galasy S7 Edge. הפעם היא ציידה את המכשיר בטכנולוגיה בשם Dual Pixel המשפרת מאוד את מהירות המיקוד האוטמטי, אפילו כאשר תנאי התאורה חלשים, מצב בו בדרך כלל מצלמות סלולריות מתקשות במיקוד התמונה. טכנולוגיה זו לא חדשה בעולם הצילום וכבר נעשה בה שימוש מזה מספר שנים, בעיקר במצלמות DSLR ומצלמות ללא מראה, אך זוהי הפעם הראשונה שנעשה בה שימוש במצלמות סלולריות. החיישן מציע בנוסף מפתח צמצם גדול יותר, f/1.7, המאפשר כניסת כמות גדולה יותר של אור למצלמה על מנת שמהירות החשיפה תהיה גבוהה יותר ובכך להוריד את הסיכוי לצילום תמונה מטושטשת.

מבחינת התוצאה הסופית, מתקבלות תמונות חדות בעלות גוונים טובים ורוויים, אבל כמעט ולא רואים הבדל אל מול התוצאות של הדגם הקודם. אפילו התוצאות של תמונות עם מבהקים חזקים ומשטחים לבנים שמצולמים באור שמש ישירה דומות מאוד – בעיקר בגלל שלעיתים קרובות מדי יש 'שריפה' של השטחים הבהירים מאוד של התמונה. אך כאמור, השיפור העיקרי בחוויית המשתמש הוא המיקוד המהיר, מהיר יותר אמשר בכל מכשיר סלולרי שבדקנו.

GalaxyS7EdgeCamera3. סוללה וכרטיס זיכרון

סמסונג ממשיכה את קו הסוללה הקבועה גם ב-Edge החדש עם סוללה בהספק של 3,600 מילי-אמפר/שעה שגבוה יותר מאשר בשני דגמי ה-Edge הקודמים, S6 Edge עם 2,600 מילי-אמפר/שעה וה-S6 Edgs Plus שעמו ה-S7 שהושק יחד איתו בעל סוללה בהספק 3,000 מילי-אמפר/שעה. זמן טעינה מלאה יימשך מעט יותר משעה וחצי . באמצעות טעינה אלחוטית זה יימשך שעה יותר. בשימוש היומיומי הסוללה תספיק ליותר מיום וחצי עבודה ואפילו גם יומיים, תלוי בצרכי השימוש באותו היום. השיפור בחיי הסוללה נגרם גם מהשימוש במצב Doze המגיע עם אנדרואיד 6.0 שלאורך זמן בודק אילו יישומים לא עובדים שלושה ימים ומכבה אותם. השיפור הנוסף הוא האפשרות להרחיב את זיכרון המכשיר בעזרת כרטיס מיקרו SD, מה שלדעתנו היה חסר מאוד בדגם הקודם והיה שיקול מכריע בקניית מכשיר דגל בשנה שעברה.

4. ממשק Edge

ממשק ה-Edge הייחודי שופר מהדגם הקודם, שכבר זכה לקבל עדכון גרסה. נוספו מספר אפשרויות כגון תצוגת מזג אוויר, מצפן ותצוגת RSS מאתרים. כן שופרו גם אפשרויות שימוש קיימות כמו מספר קיצורי הדרך ומספר אנשי הקשר שניתן לחייג אליהם בחיוג מהיר. רק נזכיר כי כל זה מבוצע בהחלקה מצד ימין או שמאל, בהתאם לבחירת המשתמש, כשניתן להגדיר לא רק את המסכים השונים, אלא גם את המיקום של הנקודה שבה תבוצע ההחלקה: למעלה או למטה.

יש גם תפריט קיצורי דרך לאפליקציות שונות, גישה מהירה לאנשי קשר, מזג אוויר עדכני, נתוני בורסה או תוצאות ספורט על ידי הוספת הקבוצות עליהם מעוניינים לקבל מידע, צפייה בחדשות אחרונות בעולם (באנגלית) על ידי הגדרה של נושאים רלוונטיים ועוד.

התפריט מצליח להשיג את המטרה, וזה לחסוך מקום: העלמת הווידג'טים משולחן העבודה והסתרתם בתפריט צידי. אך נראה שאין בכלל קשר ישיר בין התפריט למסך הקמור, להוציא את הזיהוי לפי צבע של איש קשר המתקשר, כאשר המסך כלפי מטה, כמו ב-Note Edge, וכי הוא היה יכול להופיע גם בדגם הרגיל.

5. Always ON

מאפיין נוסף של המכשיר, ולמעשה גם של ה-S7, הוא מצב Always On. במצב זה ניתן להציג שעון ממבחר סוגים, התראות לשיחות שלא נענו, מסרונים ודואר אלקטרוני על המסך. במצב העבודה הזה סמסונג מנצלת את יכולות מסך ה-AMOLED כדי להציג עליו בצורה חלקית את ההתראות והשעון מבלי להדליק את כל פנל המסך ובכך גם לחסוך בצריכת הסוללה הנדרשת עבור הפעולות הכי שכיחות של המשתמשים – להדליק את המסך על מנת לראות מה השעה או לצפות בהתראות. מבחינת המשתמש הממוצע, אשר מדליק את מסך הטלפון שלו למעלה מ-50 פעמים ביום (מחקרים רבים מצביעים אפילו על כפול) רק בשביל לבדוק מה השעה או אם קיבל הודעה. מדובר במאפיין קטן שמשפר מאוד את חווית השימוש במכשיר ואפילו חוסך בסוללה, כ-2% ביום לפי סמוסנג. לפעמים המצב לא בדיוק כמו שסמסונג מתארת –  תכונה זו יכולה יכול גם לגרום לבזבוז של 5% בצריכת הסוללה כאשר לא משתמשים במכשיר למשך כמה שעות.

6. עמידות למים ואבק

לא מדובר במאפיין חדש בטלפונים הסלולריים בכלל ועבור סמסונג בפרט, הוא התחיל וגם נגמר ב-Galaxy S5 , כלומר אם מוציאים מהמשוואה את דגמי ה-Active, כאשר המכשיר עמד בתקן IP67 אך לא זכה לתהילה המגיעה לו ולא היה פרמטר מכריע אל מול המתחרים בעיקר בגלל עיצוב די מיושן וההתעסקות באטימת המכשיר  – אם זה מכסה הסוללה או מכסה חיבור ה-microUSB. כיום, לאחר שאין כבר עוררין לגבי העיצוב של ה-Edge, סמסונג שיפרה את תקן העמידות ל-IP68, הדרגה המחמירה ביותר כיום בשוק הסלולר, שמאפשר למכשיר לשהות במים עד עומק מטר וחצי למשך חצי שעה ומבטלת את כל ההתעסקות באטימת החיבורים ובכך יוצרת מאפיין אשר יכול להוות את שובר השוויון אל מול המתחרים.

סיכום

בימים הראשונים לאחר ההכרזה של סמסונג על S7 Edge בתערוכת MWC 2016 הייתה הרגשה כי השיפורים שנעשו, לעומת הדגם הקודם, לא משמעותיים. אך המצלמה המשופרת, העמידות למים, חזרתו של כרטיס הזיכרון ואפילו הליטוש הקטן בקצוות המעוגלים בגימור זכוכית המסך מחזקים עוד יותר עבור סמסונג את מעמדה בקצה העליון של השוק, אם לא בצמרת המוחלטת.

וידאו: החידושים המרכזיים של S7 Edge

שתף:
-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.
 • אופיר אדרי

  אני שמעתי את האיכות רמקול של המכשיר הזה הוא נמוך וקצת עמום בהשוואה לדגם הקודם אבל עדיין שומעים בסדר. אולי זה בגלל העמידות למיים נקווה שבדגם הבא הרמקול יהיה יותר טוב .

 • oren

  הכל טוב ויפה אבל זה תמיד מגיע למערכת ההפעלה העמוסה שלהם ובשלב מסויים תמיד חווים איטיות ולאגים ועוד להוסיף את העובדה שסמסונג שמה קצוץ על העדכונים של גוגל…

 • tom

  שכחתם לציין :
  1. רמקול גרוע כי צריך לעמוד בתקן 68 של מים ואבק
  2. מקרופון חלש
  3. ספיקר פון לא ברור ואיכותי בסלולר ללא תקן 68
  4. עושה הכול חוץ מסאונד / קול

  • idanbiton

   יש חסרונות לכל יתרון ופה מציגים רק את היתרונות זה המהות של הכתבה

  • Osher Abergel

   קוגם כל הוא לא גרוע וחלש,או לא איכותי…
   שנית,חזרת על אותו דבר 4 פעמים 😑
   תפסיק להיות כזה טרול ולצאת על חברה שמנסה לעשות משהו,זה כבר נמאס.

   • tom

    אני חושב שהוא רוע וחלש,או לא איכותי… מול אופציות אחרות ובמחיר נמוך יותר
    זה זכותי !
    אני נאלץ לחזור 4 פעמים כי אתה מטריד אותי 4 פעמים בבעיות שלך
    כנראה הקליטה שלך בלי סלולר גרועה

    אידיוט אני יוצא נגד פגם בסלולר , לפי דעתי
    לא צריך לתת לך או סמסונג דין וחשבון , מה לחשוב על הסלולר שלהם

    • Osher Abergel

     מתי הטרדתי אותך בבעיות שלי?!
     אני חושב שזו פעם ראשונה אי פעם שאני מגיב לך בכלל…
     אתה לא צריך לתת לי או לסמסונג די וחשבון כמובן,זו זכותך לחשוב מה שאתה רוצה,אבל לפחות תעדן את התגובות שלך…
     ודבר אחד אתה כן חייב לי,להתייחס אליי כבן אדם ולפנות אליי בצורה מכובדת כשאנחנו מנסים לנהל דיון בוגר ואיכותי.
     זה טיפ קטן ממני…

     • ✡ Netanel ✡

      עזוב אחי, יש לך עסק עם ילד בן 8…

    • RuR

     ממש נמאס ממך, כל פעם שמישהו נותן לך קצת ביקורת אתה מתחיל לקלל אותו, חלאס

     • tom

      תשמע טינופת , אין ביקורת נגדי רק חלאות כמוך שכותבים במשפר שמות
      ומזיינים את המוח בלי סוף באתר , לך חפש מי שיתקע אותך , יאפס

      • ✡ Netanel ✡

       אתה תופעה הזויה אחי…
       לך תמצא משהו אחר לעסוק בו במקום לשבת ולקלל כל אחד שאומר לך משהו שאתה לא מסכים איתו.

  • כאחד שהשתמש בטלפון הזה, לא הרגשתי הבדל לעומת טלפונים אחרים, שמעתי ודיברתי מעולה. אז זה לא נכון לצערי מה שכתבת.

   • tom

    אני הייתי בחנות של סמסונג ואני הייתי בהלם מהאיכות הירודה מאוד מול טלפון אחרים שאכותיים , בסאונד דרך רמקול או מיקרופון , הקלטה גרועה
    זה לא סאונד של 3700 ש"ח

    בניגוד שדעתך אני מצרף הוכחות
    תשמע הקלטה גרועה של סמסונג
    https://www.youtube.com/watch?v=FsY4_7FG6h8

    האתר הבא סמסונג משלם הרבה כסף לביקורת בו
    Audio
    The Galaxy S7 edge doesn't shine in terms of speaker loudness, falling in the Below average category, according to our tests. There are no stereo speakers either, so the S7 edge doesn't win many points in this department. Output quality doesn't suffer when pumped up to max, at least.
    http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge_time_saver-review-1413.php

    תשמע כמה רעשים יש בסמסונג בהקלטה , זה לא מיקרופון איכותי
    https://www.youtube.com/watch?v=uZDyXrQIVTU

    כך שלצערי כל מה שכתבת לא נכון לדעתי
    לא קניתי את סמסונג בגלל רמקולים ומיקרופון ירודים

 • Ghost Rider

  מתי יהיה always on לנוט 5 זאת השאלה

  • ✡ Netanel ✡

   פיצר מובנה…

   • Ghost Rider

    זה לא בתכנה?

    • ✡ Netanel ✡

     חושב שזה מובנה במסך…

    • RuR

     זה כן.

   • RuR

    ממש לא, זה לא קשור במסך.

    • ✡ Netanel ✡

     אז למה לא שמו את זה בנוט 5/S6 או בG4 כבר בעדכון למרשמלו?

     • RuR

      רוצים שיקנו את מכשיר הדגל העדכני, זאת הסיבה היחידה. למה אפל לא איפשרו לאייפד אייר לעשות פיצול מסך?

      • ✡ Netanel ✡

       אין קשר בין פיצול מסך לזה.
       אני לא חושב שזה טמון במערכת אלא בסך עצמו.

      • Ryan

       יש פיצול מסך לאייפד אייר…

 • ✡ Netanel ✡

  למה בכל שנה לוקח המון זמן לעשות סקירה לאדג'?
  אהבתי שאימצתם את הכתוביוץת מסרטוני הסקיר ה האמריקאים 🙂

 • בורה אברמוב

  איך שהבנתי הוא מקבל עידכוני אבטחה חודשיים , סמסונג מתחילים להיות מוצאי חן בעיניי

  • ✡ Netanel ✡

   הנוט 3 של אמא שלי והS5 שלי קיבלו לפני שלושה ארבעה ימים עדכון אבטחה באותו זמן.
   ככה זההיה תמיד.
   לאחרונה בS5 ובנוט 3 התדירות פחתה…

   • בורה אברמוב

    👌

 • R.K

  אני קונה את הs7 הרגיל

  • ✡ Netanel ✡

   תחכה לזנפון 3 דלוקס, המכשיר הכי משתלם שהולך לצאת ופרימיום אמיתי במחיר משתלם.

   • Tron

    יא מניאק אתה עובד עליו?

    • ✡ Netanel ✡
     • Dan.R

      אני די בטוח שהיא בת

      • ✡ Netanel ✡

       אני די בטוח שלא…
       כבר דיברו אליו כמה פעמים בלשון זכר…
       אני חושב שקמילה היא הטוקבקיסטית היחידה שהיא נקבה באתרים כמו אלה בארץ.

    • RuR

     למה עובד עליו? אם אתה חושב שהוא טועה, תגיד לו את זה כמו בן אדם שפוי, ולא כמו ילד בן 5 שמקלל את כל מי שהוא חושב שטועה.

   • R.K

    חויתי על בשרי איך זה לקנות מותג לא גדול

    • ✡ Netanel ✡

     אסוס אחת החברות הענקיות בעולם אחי.
     ומה כוונתך?

     • R.K

      אין הרבה כאלה בארץ ואין תיקונים טובים

      • ✡ Netanel ✡

       בטח שיש תיקונים טובים אחי, כמובן שלא הרבה כמו למכשירי סמסונג אבל כשזה יהיה פופולארי בארץ, ואני חושב שזה כבר נהיה פופולארי בארץ (אני רואה הרבה אנשים לרוב עם זנפון 2 ומדי פעם עם זנפון 5), אני מאמין שהזנפון 3 רגיל ודלוקס ייתנו את הפוש האחרון וכתוצאה מפופולאריותו, יהיו למכשירים שלהם יותר תיקונים בארץ.
       ומה זאת אומרת אין הרבה כאלה?
       את הזנפון 2 מוכרים בכל מקום אחר שבו מוכרים גם את מכשירי הכלקסי למיניהם…
       אגב, המעבדות שנותנות לך את השירות באחריות יבואן רשמי של הזנפון, הן אותן מעבדות שנותנות שירות לOnePlus ביבואן רשמי (יC-Data)- מעבדות DCS אם אני לא טועה.

   • RuR

    אתה יודע טוב מאוד שהוא לא הולך להשתוות ל-S7, למרות שהוא מצוין.

    • ✡ Netanel ✡

     למה לא אחי?
     שיפרו את מהירות ויציבות הממשק…
     כעת הממשק יותר אופטימלי (גם ציינו את זה) ובדומה לצעד שHTC עשו, הם העיפו את כל האפליקציות המיותרות והחליפו את את אפליקציית הדפדפן וההודעות שלהם באפליקציות גוגל כרום ומסנג'ר של גוגל.
     מציינים שהאמולד נראה ממש טוב ושהזנפון 3 הרגיל מרגיש נוח כמו הS7 והדלוקס מרגיש כמו מכשירי וואווי אבל בניגוד למכשירי וואווי ואחרות, במכשיר הזה לא רואים פסי אנטנה…
     איכות התמונה הזתפרה פלאים, ראיתי כמה חלקי סרטונים, מישהו ציין שהאיכות מאוד דומה למצלמה של הS6.
     בזכות הEIS+OIS, המצלמה יכולה לקלוט אובייקטים במהירות והפוקוס נהיה מהיר מאוד, כך שאם אתה מצלם מכונית נוסעת לדוגמה, היא לא תצא מטושטש וראיתי בסרטון אחד שהיה שם כמו משחק כזה של רכבת נוסעת, והמצלמה קלטה אותה ללא טישטוש.
     אני חושב שזו אחת המצלמות הטובות ביותר אם לא הכי טובות.