אם אתם משתמשי וואטסאפ (WhatsApp) ב-iPhone, העוזרת האישית סירי (Siri) באה לעזרתכם: בעדכון האחרון לאפליקציה ששוחרר לחנות בסוף השבוע האחרון, נוספה תמיכה בהקראת הודעות ואף בשליחתן.

זה אומר כי ניתן לבקש מסירי להקריא את הודעות הווטסאפ האחרונות שהתקבלו בפקודה קולית פשוטה: "Hey Siri, read new WhatsApp messages" (היי סירי, הקריאי את ההודעות האחרונות בוואטסאפ). אם רוצים לשלוח הודעה, כל שצריך לומר: "Hey Siri, text Itai on WhatsApp" (היי סירי, שלחי הודעה לאיתי) ואת תוכן ההודעה הרצויה.

העדכון האחרון לאפליקציית וואטסאפ והאפשרות החדשה תפעל רק על מערכת iOS 10.3 ומעלה ויש כמובן לאפשר את סירי בהגדרות המערכת. בגרסה זו אפל אפשרה שימוש בעוזרת הווירטואלית שלה על ידי יישומים צד שלישי, זאת בעדכון ששחררה לפני כחודש.

בכל הקשור לתמיכה בעברית, בבדיקה שלנו מצאנו כי כן סירי מזהה את פקודת שליחת ההודעה (היי סירי, שלחי הודעה), אולם לא הצלחנו לבקש ממנה להקריא הודעות. באנגלית הכל עובד ללא כל בעיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.