סירי, העוזרת האישית במכשירי אפל (Apple), משתוקקת להצדיק את שמה ולסייע לנו עד כדי כך שהיא מוכנה כנראה לסייע לכולם בלי הבחנה: משתמש יוטיוב בשם videosdebarraquito, שכבר יש לו ניסיון בגילוי פרצות אבטחה במכשירי אפל, העלה סרטון וידאו שמוכיח כי כל משתמש יכול לעקוף נעילת מכשירי אייפון 6s ו-6s plus, בסיועה האדיב של סירי.

מתברר שאם מפעילים את סירי ממסך הנעילה של המכשיר, ומבקשים ממנה לחפש משהו בטוויטר או בוואטסאפ, היא מעלה בין היתר פרטים של חברים ואנשי קש ובאמצעות לחיצה ממושכת בשימוש 3D Touch, ניתן לקבל את האופציה להוסיף איש קשר חדש או לערוך אנשי קשר קיימים, ומשם כבר יש גישה לכל אנשי הקשר, לתמונות שמוצמדות אליהם, ולכל ספריית התמונות במכשיר במידה ויש קישור בינה לבין אנשי הקשר.

מכיוון שה-3D Touch הוא חלק קריטי בתהליך, הפרצה רלוונטית כאמור רק במכשירי ה-6s של החברה התומכים בטכנולוגיה. הדרך היחידה לתקן את הבאג כרגע הוא לבטל הגישה של סירי לאנשי הקשר, לתמונות ולאפליקציות חברתיות כמו טוויטר, לפחות עד שאפל תסגור את הפירצה בעדכון התוכנה הבא.

 

Apple iPhone 6s

מכשיר ה-iPhone 6s של אפל הוכרז בספטמבר 2015 ומהווה שדרוג לדור הקודם. הוא מצויד במסך בגודל 4.7 אינץ' עם טכנולוגיית ה-3D Touch והוא רץ על שבב ה-Apple A9, מצלמה 12 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-4K, אחסון בנפח משתנה של 16 עד 128 ג'יגה בייט לבחירה והוא רץ על מערכת ה-iOS 9.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.