בזמן שיצרניות הטכנולוגיה רק מתחילות לשווק מסכי טלוויזיה ומחשב ברזולוציית 4K, סטנדרט שעדיין לא ממש חדר לשוק, חברת שארפ (Sharp) מזדרזת להכריז כי היא מתחילה לייצר מסכים כאלה גם לשוק הסמארטפונים. שארפ הודיעה כי במהלך 2016 תפיק מסכים בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית אולטרה-HD, כלומר 2160×3840 פיקסלים בדחיסות של 806 פיקסלים בכל אינץ' (ppi). מדובר על פי 8 מכמות הפיקסלים שבמסכי ה-1080p שנפוצים כיום בשוק.

בעוד רבים טוענים כי מדובר באיכות גבוהה מדי בשביל מסכים קטנים, שכן אפילו רזולוציית 2K שמתחילה לצוץ כיום לא ממש שימושית לצרכן הממוצע, יש לה שני יתרונות בולטים. האחד הוא שסמארטפונים עם 4K יצויידו ככל הנראה במצלמה איכותית יותר שמסוגלת להפיק סרטוני וידאו באותה האיכות, דבר שכבר היום אנו רואים במכשירי הדגל, ומכיוון ששוק המדיה צועד לכיוונים אלה מדובר ביישור קו עתידי די הכרחי. השני – באמצעות רזולוציית ה-4K חווית השימוש בהתקני המציאות המדומה תשודרג באופן משמעותי, ותאפשר איכויות חדות ומדויקות מתמיד.

סמסונג רמזה בעבר כי ניתן יהיה לצפות ממכשירי ה-Galaxy Note 5 להכיל מסכי 4K, כך שעושה רושם ששארפ מתפרצת לדלת פתוחה ופשוט מקדימה את המאוחר.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • רן

  קודם שתמכור את המוצרים היפים שלה לכל העולם ואז היא תמשיך לעניין.

 • רז

  דבר כל כך מיותר, רק יכול להזיק לפי דעתי, עומס נוסף על המעבד וצריכת חשמל גבוהה יותר ולא בהכרח שירגישו בהבדל כלשהו

  • חתול תעלול

   הדבר הכרחי להמשך פיתוח משקפי מציאות רבודה כדוגמת ה- Oculus Rift.
   אמנם בטלפונים הטכנולוגיה מיותרת למדי לטעמי. אשמח אם טלפונים יישארו לזמן מה עם מסכי 2K והחברות יפתחו טכנולוגיות להוריד את צריכת החשמל של הפאנלים הללו בצורה דרסטית יותר.

   • Yossi Cohen

    נראה לי התכוונת מציאות מדומה…
    דרך אגב אוקולוס לא יכול לשרוד 4K למה הכרטיסי מסך שונאים 4K בשבב!
    משחקים מודרניים לא ירוצו על שום שבב על 120 FPS וזה עוד ב2K