על פניו, לאפליקציה Homescreen#, שמיועדת למכשירי iPhone, אין תפריטים והיא לא עושה הרבה. זה מתאים למה שאמורים לעשות אתה, כי הרעיון מאוד פשוט: האפליקציה מעלה צילום של מסך הבית לטוויטר (Twitter) ומאפשרת לראות את מסכי בית של משתמשים אחרים. נשמע פשוט? זה נכון, אבל זה המקום לספר שיש טוויסט קטן בעלילה שהופך את צילומי מסכי הבית הללו לנושא שבהחלט יכול לרתק, ולמשהו שהוא יותר מסתם תמונה של מסך עם כמה אפליקציות.

שולפים נתונים ממסכי הבית
IMG_0070לאחר שיתוף מסך הבית ניתן למצוא אותו באתר הרשמי של האפליקציה, ושם גם אפשר לקבל מידע על האפליקציות המופיעות בו. אם מצביעים עם סמן העכבר, של המחשב, על אפליקציה מסוימת ניתן לראות בכמה ממסכי הבית ששמורים באתר היא מופיעה, באחוזים. אם כבר מבצעים לחיצה על אפליקציה, אז מקבלים מידע הרבה רחב יותר כגון אפליקציות אחרות שנמצאות איתה במסכי בית של משתמשים אחרים, וכן אפליקציות שנמצאות איתה בתיקיות ולאו דווקא במסך הבית. מה שיפה בכל העניין הוא שהאתר מביא את הנתונים הללו מתמונות מסכי הבית שהמשתמשים מעלים, כך שככל שיותר משתמשים מעלים ומשתפים מסכי בית, כך רמת הדיוק הסטטיסטית של הנתונים המסופקים על ידי האתר הולכת וגדלה.

השולטת: אינסטגרם
ניתן גם לראות מהן האפליקציות הפופולריות ביותר מבין כל האפליקציות שנמצאות במסכי הבית שכבר הועלו. במקום הראשון ניתן למצוא את אינסטגרם (Instagram) שנמצאת ב-46.03% מכלל מסכי הבית שהועלו לאתר, את פייסבוק (Facebook) שנמצאת ב-45.11% ממסכי הבית, ואת טוויטר (Twitter) שנמצאת ב-35.17% ממסכי הבית. ניתן גם לראות את האפליקציות השולטות בתחנות העגינה של המשתמשים, שם נמצאת ווטסאפ (WhatsApp) במקום הראשון עם 35.22%. לצד כל אפליקציה ניתן למצוא קישור להורדה שלה ב-AppStore, ואף קישור לאנשים בטוויטר בעלי הכי הרבה עוקבים שיש להם את האפליקציה הספציפית שאותה בחרנו.

לסיכום, אפליקציית Homescreen# היא דרך נחמדה ומשעשעת לשתף את מסכי הבית, לראות מסכי בית של אחרים ולקבל רעיונות לסידור אפליקציות או לרקעים. כפי שנאמר, מה שיפה באפליקציה הוא שהדיוק והכיף שבה רק ילכו ויגדלו אם יותר ויותר משתמשים יעלו את מסכי הבית שלהם לאתר, אז.. למה אתם מחכים? מהרו להוריד.

האפליקציה זמינה כרגע רק למכשירי iOS. הנתונים הכתובים בכתבה נכונים לרגע כתיבתה ויכולים להשתנות.