הקרב מול אפל וגוגל הוא כבר מזמן לא קרב של חובבי הגאדג'טים בלבד. כבר חודשים שכל אחד ואחד מאיתנו, ללא קשר למקצועו או לגילו, מוצא עצמו בוויכוח כזה או אחר בין אם זה עם מכרים, משפחה, או חברים לעבודה. הוויכוחים יכולים להמשך שעות, אך על מנצח ברור אף אחד לא יכול להעיד, כי הכל נמצא בגדר דעה והעדפה אישית. אף אחד מהמנכ"לים של החברות הגדולות ביותר לא יכולים להגיד בבירור שהמכשיר שלהם הוא הטוב ביותר, אך נראה שיו"ר גוגל, אריק שמידט, החליט לשים את הקלפים של השולחן – והוא לא חוסך במילים.

בראיון ל-Bloogmberg הוא "מגלה לנו" שהמלחמה בין אפל לגוגל עומדת להגמר, ושהצד שלו הוא המנצח. אריק לא מדבר באוויר, שכן נתח השוק של מכשירי האנדרואיד, בשל ההיצע הגדול, הולך וגדל, כאשר היום הוא עומד על כ-70% מהשוק. למעשה, אנליסטים מצפים למערכת עוד ארבע שנים של שליטה מוחלטת בשוק, ונגיסה בנתק השוק של אפל כשזה מגיע לטאבלטים. שמדיט משווה את המלחמה של אפל מול גוגל למלחמה אחרת בה אפל הייתה מעורבת בשנות התשעים, המלחמה בתחום המחשב נגד מיקרוסופט ו-Windows. אריק לא מפחד לשים את האצבע על נקודת התורפה הגדולה ביותר של iOS, שהייתה בעיה גם של ה-OS X באוה תקופה – אטימות. לטענתו, הצלחתה של מיקרוסופט בתחום הייתה מכיוון שהראתה פתיחות ונכונות לעבוד עם יצרניות אחרות, בשעה שאפל, איזו הפתעה, נשארה נאמנה רק לעצמה. גוגל, לטענתו, דוגלת באותה גישה, אם כי לא בפתיחות מרובה כל כך.

יש לציין ששמידט אינו מחדש דבר. אפל דוגלת בשיטת מערכת הפעלה ידידותית, נוחה ופשוטה (את זה, כמובן, הוא שכח להזכיר), אך ניתנת להתאמה אישית מצומצמת מאוד בהשוואה למתחרה מבית גוגל.

שמדיט לא עוצר פה, לא לפני שיספיק לדבר עוד קצת על הרשת החברתית של גוגל, +Google. הרשת החברתית חגגה לא מזמן 500 מיליון חברים, ושמידט טוען שהיא מהווה "מתחרה מעשי ל-Facebook". כמות החברים המכובדת שהצטרפה ל-+Google לאחרונה מתייחסת לתקופת זמן של קצת יותר מ-14 חודשים. לא מאיים, בהשוואה למיליארד המשתמשים הפעילים ב-Facebook מידי חודש.