אפליקציות השבוע

שוברים את הראש איזה טקסט לכתוב בסטטוס שתפרסמו ברשת החברתית? רוצים לשלוח סרטון מצחיק לחברים שבו ישמעו את קולכם אבל יראו דמות אחרת? כדאי שתקראו את המלצות האפליקציות שלנו השבוע.

רשת חברתית ללא מילים

ניסיתם פעם לחשוב כמה פעולות אנחנו עושים עד שאנו מפרסמים פוסט בפייסבוק? עורכים את הטקסט שוב ושוב, משפצים את התמונה, מתייגים חברים ועוד הליכים שיהפכו את הפוסט שלנו להכי בולט על הפיד של חברינו. רשת חברתית חדשה מנסה להפוך את העניין לפשוט יותר.

Scaler היא רשת חברתית (בפיתוח ישראלי) שמתעדת את מסע החיים שלנו בקלות. היא מבוססת על מיקום המכשיר ובאמצעותה ניתן לספר על החוויות שלנו בכל מקום בו נהיה. ביקרנו במסעדה? האפליקציה תציע אותה ברשימת העסקים המקומית ותשאל אותנו מעט שאלות על טיב האוכל, המחיר והתפריט. כך יהיה גם לאחר בילוי בחוף הים, ביקור בחנויות או בבתי עסק שנים ואם נרצה נוכל להעלות גם תמונות, אך הכל בפשטות וללא טקסט.

כך נוכל גם לספר לחברים על נקודות ציון שונות. כל אלה יתווספו למעין 'ציר זמן' אישי שלנו והחברים יוכלו להתרשם ולהביע דעתם. נוכל לראות היכן נמצאים החברים בזמן אמת וכמו בכל רשת חברתית – נוכל גם להכיר חברים חדשים.

להורדה: אנדרואיד | iOS

 

מתיחת פנים לסיימון

רבים מכירים את המשחק "סיימון" בו נדרשים השחקנים לשמוע רצף של צלילים ולצפות ברצף צבעים ולהפיק אותו במדוייק בעזרת הלחצנים של המשחק. במהלך השנים הוצאו למשחק גרסאות רבות, אך כולן העתיקו את אותה התצורה של הסיימון המקורי משנת 1978.

אפליקציית YO# אמנם מתבססת על אותו הרעיון, אך מופיעה על המסך בתצורה מרעננת וחדשנית. אלו בעצם אוסף של משולשים צבעוניים שבכל לחיצה עליהם נשמע הסאונד "יו" בטונים שונים. "התאכזבנו לגלות שהמשחק נשאר בתצורתו הישנה כבר המון שנים", אומר לנו שרון בריזינוב, ממפתחי האפליקציה. "חשבנו להפוך אותו למודרני ולשלב אלמנטים חדשניים".

המודל הכלכלי של האפליקציה מתבסס על פרסומות שרצות בגרסה הבסיסית והחינמית וניתן לרכוש גרסה ללא פרסומות. כמו כן, ניתן לרכוש ערכות נושא שונות או להשיג אותן באמצעות מעבר שלבים.

להורדה: אנדרואיד | iOS

 

היכנסו לדמות

טרנד המסיכות הוירטואליות כבר כבש את הסנאפצ'ט וניתן למצוא מסיכות כאלה גם באפליקציות אחרות. עם זאת, אפליקציית FaceRig לוקחת את הנושא צעד אחד קדימה ומאפשרת ליצור דמות וירטואלית מלאה שתזוז על פי תנועות הפנים שלכם.

היא מזהה את פניכם במדוייק ומשרטטת את קווי הגבול של העיניים, האף והשפתיים. ניתן לבחור בין דמויות וירטואליות שונות: שועל, דביבון, חתול, אנשים מבוגרים ואפילו את דמותו של דונאלד טראמפ מצאנו בה. ניתן להחליף גם רקעים, לצלם תמונות סטילס, לצלם וידאו ולשתף את התוצאות עם חברים.

להורדה: אנדרואיד | iOS

 

יכולות חדשות לחיישן טביעת האצבע

חיישני טביעות האצבע הופכים לפופולאריים במכשירים רבים והיה זה רק עניין של זמן עד שיפתחו אפליקציות שישכללו את השימוש בהם. לאחרונה גם נפוץ השימוש בחיישני טביעות אצבע כדי לעבור בין תמונות בגלריה ולתפעל תכונות שונות במכשיר ואפליקציית Fingerprint Gestures תסייע לכם לעשות זאת.

היא מיועדת למכשירי אנדרואיד אך לא עובדת בכל מכשיר והוא צריך להיות בגרסת מרשמלו ומעלה עם חיישן טביעות אצבע מתאים. באמצעות האפליקציה, בעת הנחה או מעבר של האצבע על החיישן, ניתן לפתוח תפריטים שונים או לבצע פעולות, תלוי בסוג המכשיר.

להורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.