בעוד מרבית הסיקור התקשורתי בכנס ה-CES 2015 של יצרניות הטלפונים התמקדו ביצרניות המובילות, דווקא חברה צנועה וקטנה הצליחה לעורר סביבה התעניינות רבה.

חברת Saygus יכולה לזכות בתואר "הסמארטפון בעל נפח האחסון הגדול והרב ביותר", כשזו הכריזה על מכשיר חדש, Saygus V2 שמו, המכיל נפח עצום של לא פחות ולא יותר מ-320 ג'יגה-בייט (!) אחסון פנימי. חשוב לציין אולם כי הזיכרון מורכב למעשה משני חלקים: זיכרון מובנה בנפח 64 ג'יגה, ושני חריצים לכרטיסי זיכרון מסוג microSDXC (כלולים) המעניקים נפח אחסון נוסף של 256 ג'יגה – מה שמביא לקיבולת המרשימה.

המכשיר החדש, שלפי שעה טרם התקבל מידע אודות מחירו או זמינותו, מכיל דווקא נתונים מרשימים שלא נופלים ממרבית המכשירים המוכרים: מלבד מסך ה-5 אינץ' ברזולוציית 1080p המעניק יחס של 445 פיקסלים לאינץ' בודד (ppi), המכשיר ירוץ על מערכת האנדרואיד קיטקט 4.4 ובליבו פועם שבב עם מעבד מרובע ליבות מבוסס על ערכת השבבים Snapdragon במהירות שעון של 2.56 ג'יגה-הרץ וזכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. גם מצלמות המכשיר מרשימות במיוחד ומעניקות רזולוציה של עד 20.1 מגה-פיקסל למצלמה האחורית ו-13 מגה-פיקסל למצלמת הסלפי הקדמית ולקינוח, הוסיפה החברה גם חיישן טביעות אצבע, יכולת הטענה אלחוטית ותקן IP67 שמעניק לו אטימות למים ואבק.

אומנם עיצוב ה-Saygus V2 אינו מרשים במיוחד וייתכן כי גם עבה מדי מהסטנדרט, אך סביר כי רוכשיו לא ייאלצו למחוק תמונות או מוזיקה מהמכשיר מחשש להודעה "אין מספיק מקום אחסון".

[מקור]

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.