בעוד מרבית הסיקור התקשורתי בכנס ה-CES 2015 של יצרניות הטלפונים התמקדו ביצרניות המובילות, דווקא חברה צנועה וקטנה הצליחה לעורר סביבה התעניינות רבה.

חברת Saygus יכולה לזכות בתואר "הסמארטפון בעל נפח האחסון הגדול והרב ביותר", כשזו הכריזה על מכשיר חדש, Saygus V2 שמו, המכיל נפח עצום של לא פחות ולא יותר מ-320 ג'יגה-בייט (!) אחסון פנימי. חשוב לציין אולם כי הזיכרון מורכב למעשה משני חלקים: זיכרון מובנה בנפח 64 ג'יגה, ושני חריצים לכרטיסי זיכרון מסוג microSDXC (כלולים) המעניקים נפח אחסון נוסף של 256 ג'יגה – מה שמביא לקיבולת המרשימה.

המכשיר החדש, שלפי שעה טרם התקבל מידע אודות מחירו או זמינותו, מכיל דווקא נתונים מרשימים שלא נופלים ממרבית המכשירים המוכרים: מלבד מסך ה-5 אינץ' ברזולוציית 1080p המעניק יחס של 445 פיקסלים לאינץ' בודד (ppi), המכשיר ירוץ על מערכת האנדרואיד קיטקט 4.4 ובליבו פועם שבב עם מעבד מרובע ליבות מבוסס על ערכת השבבים Snapdragon במהירות שעון של 2.56 ג'יגה-הרץ וזכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. גם מצלמות המכשיר מרשימות במיוחד ומעניקות רזולוציה של עד 20.1 מגה-פיקסל למצלמה האחורית ו-13 מגה-פיקסל למצלמת הסלפי הקדמית ולקינוח, הוסיפה החברה גם חיישן טביעות אצבע, יכולת הטענה אלחוטית ותקן IP67 שמעניק לו אטימות למים ואבק.

אומנם עיצוב ה-Saygus V2 אינו מרשים במיוחד וייתכן כי גם עבה מדי מהסטנדרט, אך סביר כי רוכשיו לא ייאלצו למחוק תמונות או מוזיקה מהמכשיר מחשש להודעה "אין מספיק מקום אחסון".

[מקור]

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • פתרון טוב לא?

  גם יהיה טרה ביט בפלאפון זה לא יעזור כי אם ישבר יגנב יאבד הכל ילך קפוט הפתרון הכי טוב זה של sandisk שזה דיסק און קי לפלאפונים שמתחבר לפלאפון והפלאפון מזהה אותם בקלות ואפשר לגבות הכל לשם וזה זול ואפשר לקנות כמה שרוצים בנפחים 64 32 ו16 ג'יגה.

 • אוראל אמסלם

  זה מכשיר מושלם!חיישן טביעות אצבע,עמידות במין ואבק,חומרה ומפרט מעולה שבמעולים,ואחסון שלא ייגמר לעולם!וואו…מחיר??

  • אוראל

   עמיד במין לכמה זמן? (;
   חוץ מזה ישך שם יפה אחי

 • אוראל

  גימיק ממש מיותר לדעתי..

  • U!

   נכון,ומה יקרה שהפלאפון יגנב/יאבד ?
   הכל הלך,חייבים לגבות בענן ולסנכרן למחשב את הענן+גיבוי בכונן חיצוני…
   כך יש גיבוי בפלאפון+ענן+מחשב+כונן חיצוני… (לדברים החשובים לא סתם)

  • אור

   לא מסכים, הרבה יותר נוח שהכל על הטלפון, בלי לחפש קישוריות בלי להסתמך על הקליטה שבאה והולכת, יש הרבה יתרונות באחסון מקומי.

   • אוראל

    כמו שיש יתרונות בזה שהקבצים שלך על זיכרון של המכשיר יש גם חסרונות כמו גניבת תמונות ומסמכים שלא היית הכי רוצה שיראו (דוגמא מהחיים המורה מאשקלון שתלמידים הוציאו מהמכשיר שלה תמונות עירום) העמדה שלי היא שבענן זה יותר בטוח אבל רק אם עשית נעילה לאפליקציה (בדרך כלל מובנה בה)