עם כניסתם של כונני ה-SSD (כוננים מבוססים פלאש) ושיפור הטכנולוגיה לאורך השנים, עלה גם הצורך בביצועים גבוהים יותר לממשק ה-SATA אשר משמש לחיבור דיסקים למחשב. כיום מוגבל תקן ה-SATA 3.0 לעד 6 ג’יגה ביט לשנייה, שהם כ-750 מגה בייט לשנייה וזה כבר לא מספיק לכונני ה-SSD המתקדמים, ולכן בחידוש מרענן שהוצג בתחילת השנה, ניתן לחבר כונני SATA ישירות לחריצי ההרחבה של המחשב בתקן PCI Express על ידי חיבור ייעודי המכונה PCIe Storage Device.

השימוש בתקן ה-PCI Express מאפשר ליצרנים לנצל את המהירות הגבוהה, וכחלק מתקן ה-SATA 3.2 שהוכרז בסוף השבוע, ניתן לספק ביצועים גבוהים מאוד של 16 ג’יגה ביט לשנייה, שהם 2 ג’יגה בייט לשנייה על זוג ממשקי PCIe 3.0, כך שכונני SSD כבר לא מוגבלים יותר למהירות ה-SATA של היום, והדבר יאפשר ליצרניות לפתח כוננים מהירים עוד יותר.

תקן ה-SATA 3.2 גם מאגד בתוכו את המפרט לממשק ה-M.2, כונני SSD זעירים המיועדים לתחום המחשבים הניידים כמו טאבלטים ואולטרה בוק ומגוון מכשירים וכן תקן עבור ה-microSSD, צריכת חשמל נמוכה ותקשורת טובה יותר מול ממשקי המחשב. עוד מוקדם לומר מתי נראה את הטכנולוגיה במחשבים האישיים, אך כבר ניתן לראות מספר שרתים הכוללים תמיכה ב-SSD בחיבור PCI Express.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.