סאנדיסק (Sandisk), יצרנית רכיבי הזיכרון ומוצרי הצריכה, הכריזה ב-MWC 2016 על קפיצת מדרגה בכל הקשור לכרטיסי הזיכרון הקטנים מסוג microSD והשיקה סדרה חדשה התומכת במהירות קריאה גבוהה במיוחד של 275 מגה-בייט בשנייה.

הכרטיסים, מסדרת SanDisk Extreme Pro UHS-II, מיועדים בעיקר לשימושים של העברת נתונים במהירות גבוהה או לצורך צילומי וידאו באיכות 4K, כך שלא תהיה כל בעיה לכרטיס להתמודד עם הדרישה לכתיבה מהירה מצד המכשירים. הכרטיס אף יכול לשמש לצורך הפעלה של מחשבים (Boot) שכן מהירות הקריאה אף גבוהה מזו של כוננים קשיחים סטנדרטיים ומשתווה למהירויות של כונני הפלאש (SSD). מהירות הכתיבה עומדת על 100 מגה-בייט בשנייה.

הכרטיסים עמידים בפני נפילות, טמפרטורה קיצונית, חסינים למים וקרני X-Ray. הם יוצעו בנפחים של 64 ו-128 גיגה-בייט במחיר שיעמוד על 179.99 ו-299.99 דולר בהתאמה.

SanDisk Launches New Mobile Flash Drive for USB Type-C

סאנדיסק גם השיקה כונני USB-C חדשים, המיועדים להתחבר הן לטלפונים חכמים והן ישירות למחשבים בעלי המחבר החדש. הכונן הוא בתקן USB 3.1 ותומך במהירות העברת נתונים של עד 150 מגה-בייט בשנייה וכבר מוצע למכירה באמזון במחירים שנעים בין 13 דולר ל-16 גיגה-בייט, 18 דולר ל-18 גיגה-בייט ועד 50 דולר ל-128 גיגה-בייט.

https://www.youtube.com/watch?v=NzLjjXe25CM