המספר הרב של ההתראות שאנו מקבלים ביום הולכת וגדלה והיצרניות מחפשות פתרונות שונים. כך לדוגמה LG V10 מציג מסך משני הפועל תמיד ומציג את ההתראות בזמן אמת, דגמי ה-Edge של סמסונג (Samsung) מספקים מידע שוטף בקצוות המסך, אולם זה לא מסתיים כאן. פתרון חדש יוכל לתת לנו חיווי על ההתראה דווקא בגב הטלפון.

Smart Glow הוא רעיון חדש של סמסונג ולפיו, מדובר בנורית LED צבעונית ועגולה, כמעין טבעת סביב עדשת המצלמה, אשר תוכל לתת לנו התראות על הודעה שהתקבלה, מצב סוללה וטעינה, שיחה שלא נענתה וכו', אולם כאן הדמיון בינה לבין נורית התראות סטנדרטית מסתיים.

בניגוד לשאר נוריות ההתראה הקיימות בחלק מהמכשירים, Smart Glow תאפשר למשתמש התאמה אישית מלאה וזה לא רק לקבוע צבע להתראה לפי האפליקציה אלא גם יהיה ניתן לקבוע את קצב הבהוב (Blinking), צבע ייחודי לכל מתקשר וכו', דבר שלרוב היה ניתן לעשות רק במכשירים פרוצים (Root). כך גם כאשר הטלפון מונח כלפי מטה, ניתן יהיה לדעת לגבי ההתראות שפספסנו.

לצלם סלפי במצלמה האחורית

מלבד זאת, Smart Glow מוסיף פיצ’ר נוסף מלבד התראות המכונה 'מסייע סלפי' (Selfie Assist), המסייע למשתמש לצלם תמונות עצמיות במצלמה האחורית האיכותית יותר מאשר המצלמה הקדמית, המשנה את צבע הנורית כאשר זוהו הפנים והמיקוד מוכן. המכשיר יצפצף וצבע הנורית ישתנה לכחול, והתמונה תצולם אוטומטית בתוך שתי שניות.

לא מדובר בפטנט אלא בתוספת שנראה כבר במכשיר Galaxy J2 המיועד לשוק הנמוך ויושק בקרוב בשוק ההודי וסביר כי Smart Glow יגיע גם לדגמים אחרים של החברה.

תמונת אילוסטרציה: GSM Arena

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.