ה-S-pen של חברת סמסונג (Samsung), שמגיע בדרך כלל יחד עם מכשירי גלקסי נוט (Galaxy Note), עורר לאחרונה לא מעט סערות בעקבות כיוון הכנסתו לפאבלט, אבל החברה ככל הנראה מנסה לעבור ולהתמקד בעתיד: משרד הפטנטים וזכויות היוצרים בארה"ב דיווח כי סמסונג הגישה לאחרונה פטנט חדש, שעתיד להפוך את העט גם למעמד עבור הגלקסי נוט.

לפי התוכניות שהוגשו, ה-S-Pen החדש יכיל באמצעו ציר, כאשר משתמשים יוכלו לשלוף אותו מהסמארטפון עד נקודת החצי, ואז לקפל את העט אחורה ופשוט להשעין עליו את המכשיר. העט אף מסוגל לזהות שהוא במצב מקופל ולנעול את עצמו, כך שהוא לא יתקפל בחזרה. יחד עם זאת, כאשר המשתמש מיישר את העט, הנעילה משתחררת וניתן לשלוף אותו לחלוטין או להכניס אותו פנימה.

אין צורך לציין כמובן מדוע התכונה הזו מועילה במיוחד, בהתחשב בגודל המסך של הפאבלט שלפעמים קשה להחזיק ביד, או לחילופין כאשר משתמשים רוצים להציג תמונות או סרטונים בפני אנשים אחרים בחדר. כמו כן, התכונה הזו עשוייה להפוך כיסויים וסטנדים מיוחדים שנמכרים בנפרד לפאבלט למיותרים, ובכך לחסוך מעט כסף למשתמשים.

הפטנט של סמסונג אמנם כבר אושר במהלך הרבעון השלישי של שנת 2015, אך טרם ידוע מתי מתכננת סמסונג להוציא אותו לפועל – אם בכלל.

תמונה: Patently Mobile