כמה עולה לסמסונג לייצר את ה-Galaxy S6 Edge החדש? על-פי מחקר שבוצע על-ידי חברת המחקר HIS והתפרסם ב-re/code, עלותו של מכשיר הדגל החדש של סמסונג היא הגבוהה ביותר מבין כל מכשירי החברה ואף עולה על עלות ייצורו של מכשיר ה-iPhone 6 Plus.

על-סמך הפרסומים, עלותו של מכשיר ה-6 אדג' בתצורת ה-64 ג'יגה בייט מסתכמת ב-290 דולרים, שהם למעשה גבוהים ב-36 דולר ממכשיר הדגם הקודם של החברה, הגלקסי S5. בנוסף, עלות ייצורו של האדג' אף מסתכם יותר ממכשיר האייפון 6 פלוס של יריבתה מאמריקה וכמובן גם מעלות הדגם המוקטן יותר, האייפון 6. לשם השוואה, המחקר ציין כי עלות ייצורו של מכשיר האייפון 6 פלוס נאמד בכ-265 דולרים.

הסיבה לעלות הגבוהה מציינים, נובעת מכמה סיבות: ראשית, עלותו של המסך הגולש גבוהה ביותר ונאמדת בכ-85 דולרים ליחידה. אליו, יש לצרף את עלותו של שבב ה-Exynos 7 פרי תוצרתה של החברה, שתהליך ייצורו משתמש בטכנולוגיית 14 ננו-מטר – מה שמייקר את העלות ומגיע ל-27 דולרים ליחידה. בנוסף, כמובן, יש לחשב את שאר הרכיבים השונים ואת השינוי המהותי שביצעה החברה במכשיר לעומת הדורות הקודמים.

"בשורה התחתונה, אמנם עלותו של מכשיר ה-6 אדג' היא גבוהה מזו של האייפון 6 פלוס אך נמכרת בפחות ממנו", כך ציינו בחברה. לשם השוואה, מכשיר הגלקסי 6 אדג' בתצורת ה-32 ג'יגה-בייט נמכר בארה"ב בתג מחיר של 699 דולרים (כ-2772 ש"ח), ללא חוזה עם אחת המפעילות המקומיות כולל מע"מ ועלויות המיסים השונות הנהוגות במדינה. מכשיר האייפון 6 פלוס לעומתו נמכר בארה"ב במחיר של כ-749 דולר (כ-2970 ש"ח), כשגם הוא ללא התחייבות כלשהי.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יודעים לקרוא אנגלית?

  Apple charges $100 to $200 more for iPhone models with higher memory capacity. But Apple’s cost for the additional memory is about $47 more for the 128GB versions than for the 16GB versions.

 • סתם אחד

  בקיצור עיקר העלות הוא המסך המעוגל.
  עוד הוחכה לגדולה של אפל על פני סמסונג. לנו כצרכנים זה ניראה מקומם שמכשיר זול יותר לייצור נמכר ביותר כסף אבל האמת היא לא כזו פשוטה.
  סמסונג מפיצה מיליוני דגמים, והיא יצרנית חומרה אדירה כך שהשיקולים שלה בעלויות רכיבים היא שונה בעוד אפל עובדת עם חומרה יעודית לכל מכשיר ומכשיר דבר שמייקר הן את הפיתוח והן את עלות הרכיבים.
  בנוסף התמיכה של אפל במכשירים היא לטווח ארוך בהרבה ואיכות המכשירים לרוב טובה יותר ולכן שווים יותר כסף (גם בקנייה וגם בשוק יד שנייה) נכון שהסמסןנג החדש ניראה ומרגיש נהדר אבל חובת ההוחכה עכשיו היא על סמסונג שצריכה להוכיח לצרכן שהיא החליפה דיסק והיא באמת מתכוונת להמשיך לייצר ותמוך במכשיר החדש בצורה הטובה ביותר ולא לנפנף את הלקוח דקה אחרי שהוא קנה את המכשיר (ויסכימו איתי רוב רוכשי סמסונג שפשוט אין תמיכה רשמית לטווח ארוך).
  לדעתי ההשוואה של שקל מול שקל בכדי להשוות עלות למכשיר היא שגוייה מהיסוד ולא רלוונטית.

  • Yossi Cohen

   חלאס כבר עם ההאשמות האלו…
   סמסונג בינתיים מעדכנת הכי הרבה!
   גלאקסי 2: 2.3.4 2.3.7 4.0 4.1
   גלאקסי 3: 4.0 4.1 4.2 4.3
   גלאקסי 4: 4.2.2 4.3 4.4 5.0
   גלאקסי נוט 2 גם כן כמו ה4 רק שהוא התחיל מ4.1!
   לעומת זאת הגלאקסי נקסוס: 4.0 עד 4.3
   HTC ONE X הוא : 4.0 4.1 4.2 וזהו!
   אייפון: 1 2 3
   אייפון 3G: עדכון 2 3 4
   אייפון 4: 4 5 6 7

   העדכונים כמעט אותו דבר רק שאפל קופצים במספרים.
   באנדרואיד אני כרגע מריץ htc one x על אנדרואיד 5.
   אני לא אומר שכולם יכולים אני אומר שזה אפשרי!

   אנדרואיד 5 על שלי רץ מעולה ויותר טוב מהגרסא הראשונה עם מעל מאה אפליקציות.
   IOS 7 לא זזה על אייפון 4(נקי לגמריי).
   IOS 7,8 מקרטעות גם על אייפון 4S.
   תסתכלו על עובדות: אכן לסמסונג לוקח המון זמן לעדכן אכן אפל מעדכנת מהר אך העדכונים של אנדרואיד יותר גדולים וגם מספר העדכונים דיי זהה!
   ויש את העובדה שאייפון פועל פחות טוב על גרסאות חדשות(כך יעיד האייפון 4 של חבר שלי שטס על IOS 5)

   • סתם אחד

    תמשיך לשכנע את עצמך.
    עובדתית המכשירים של סמסונג מקבלים עדכון כמעט חצי שנה אחרי במקרה הטוב ושנה אחרי ברוב המקרים. ולרוב הם פשוט לא מקבלים עדכונים אלא ע״י חברות צד שלישי.
    ממש חוכמה גדולה לעדכן מכשיר כל כך הרבה זמן אחרי השקת מערכת ההפעלה – ממש שיא הקידמה.

    • Yossi Cohen

     שוב אני מדבר על עובדות. אמרתי כבר שאני מדבר על כמות העדכונים ועל קבלתם בכלל לא על איחור העדכונים.

     שלא תחשוב לו לרגע שאני בעד סמסונג. אני שונא את הממשק והגרסאות האיטיות שלהם שלהם ובעיקר את הגרסאות של המכשירים שלפני הגלאקסי 4(ה5 ונוט 4 נראים טובים, בעיקר הנוט)

     אני תמיד אהיה בעד נקסוס ושאר המכשירים שקרובים מאוד לגרסאת האנדרואיד הנקיה(אסוס ONEPLUS LG מוטורולה ואף HTC למרות שהם לא כ"כ קרובים לגרסא הנקיה אבל הם התקרבו לזה הרבה בזמן האחרון).

 • שלומי

  והשורה התחתונה: זול יותר ממחיר האייפון 6

  • רון

   אפל דואגת לעדכוני תוכנה למשך 4 שנים לפחות ופיתוח מערכת הפעלה משלה. דבר שמאלץ אותה להחזיק יותר מהנדסי תוכנה ולהוציא יותר תקציבים על מערכת ההפעלה לעומת סמסונג שאין לה מערכת הפעלה משלה והיא פשוט קונה אותה מגוגל ומעצבת אותה לפי רוחה.

   • amir1313

    מה הקשר? וסמסונג גם עובדת על מערכת משלה עכשיו קוראים לה טיזן.
    ותאמין לי שכמות האנשים שעובדים על הטאצ'וויז הם בערך כמות האנשים שעובדים על ios, אפילו יותר….

    • סתם אחד

     מה?! עבודה על ממשק סה״כ.
     אתה משווה את העבודה על ״כיסוי״ למערכת הפעלה כמו בנייה ותחזוק של ליבת מערכת? אתה פשוט מדבר שטויות.והטיזן בכלל לא קשורה לעלות המכשיר החדש.

    • רון

     טיזן לא שייכת לסמסונג בלבד. גם אינטל ועוד חברה שאני לא זוכר את שמה עובדים עליה. ואין לך מה להשוות בין סקין לבין מערכת הפעלה שלמה

    • K

     בגלל זה הוא כזה מסורבל (ולוקח הרבה מקום)…

  • שים לב

   שים לב שהשוואת המחירים בסוף היתה לאייפון 6 פלוס ולא לאייפון 6!
   ההשוואה למחיר הסופי של האייפון 6 פלוס אולי היתה רלוונטית לכתבה, אבל כצרכן אתה מבין שהמחיר של הגלאקסי זהה לאייפון 6 הדומה בגודלו.

   מבחינת קטגוריה צריך להשוות את האייפון 6 לגלאקסי נוט.

 • רון

  יש טעות בפסקה האחרונה, אין בכלל דגם לגלקסי 6 עם 16 ג'יגה בייט, זה מתחיל מ-32 ג'יגה בייט ל-6 וגם ל-6 edge

  • איתי מקמל

   תוקן תודה

  • Asaf Moraz

   ואין דבר כזה גלקסי 6 אלא גלקסי S6 אם כבר מדברים. וגם בכותרת צריך לתקן.