הטלפון החכם הראשון בעולם שמבוסס על מערכת ההפעלה Tizen, ה-Samsung Z, ייאלץ להידחות פעם נוספת. Tizen אשר כזכור היא מערכת הפעלה בקוד פתוח המבוססת על לינוקס ומפותחת על ידי סמסונג, אינטל וחברות נוספות. השקת המכשיר הייתה צפויה לקרות השבוע (10 ליולי) בכנס מפתחים במוסקבה, אך סמסונג החליטה לדחות את ההשקה.

לפי הצהרת סמסונג אשר נשלחה אל אתר The Verge, המכשיר החדש יידחה לזמן שכרגע לא ידוע, וסמסונג תמשיך לפתח את מערכת ההפעלה Tizen. הסיבה לדחייה לא פורסמה רשמית אך ניתן להסיק מהכישלון של סמסונג לעמוד במפת הדרכים שלה שמערכת ה-Tizen והמכשיר פשוט לא טובים או מלוטשים מספיק, ולא יהוו תחרות גדולה לשאר המכשירים בשוק.

לסמסונג היו תוכניות על השקת מכשיר חכם מבוסס Tizen בעבר ביפן, אך היא ביטלה אותן, והסיבה לכך, לפי החברה, היא "תנאי שוק לא טובים" – כלומר המכשיר לא יתקבל בשוק והמכירות יהיו נמוכות. בתחילת השנה סמסונג מצאה שהמכשיר יצליח בצורה הטובה ביותר בשוק הרוסי, ותכננה להשיק אותו שם בסוף חודש יוני.

המכשיר נדחה כבר בפעם השניה, וכרגע לא ידוע מתי, אם בכלל, יושק המכשיר. סמסונג צריכה למצוא יתרון במכשיר שיתעלה על מכשירים אחרים, אחרת החשש שהיה לסמסונג להשיק אותו ביפן, יחזור אליהם בכל מקום שינסו להשיק את המכשיר. בכל מקרה, לא צופה לו עתיד מזהיר.

כתב: עומר שרי