סמסונג (Samsung) הכריזה על כונן חדש, ה-PM1633a, אשר מכיל לא פחות מ-16 טרה-בייט של נפח אחסון בתצורת SSD (ר"ת Solid State Drive). טכנית הוא מכיל "רק" 15.36 טרה-בייט, אבל זה עדיין הופך אותו לבעל דיסק למחשב הגדול ביותר בשוק.

למרות הנפח הגדול שלו, המימדים הפיזיים שלו נותרו רגילים לחלוטין כשל כל שאר הכוננים הדומים בשוק – 2.5 אינץ' בלבד. זאת באמצעות 48 שכבות של שבבי NAND flash של 32GB, סך הכל 500 מהם. יחד עם זאת, הוא עבה יותר כמעט פי 2 מכוננים דומים במחשבים ניידים (שלא כמו בתמונה), כך שהוא לא מתאים לשימוש בכל מחשב.

לגבי המחיר שלו – הוא ככל הנראה מיועד לקהל העסקי בלבד, שכן ההערכות מדברות על כך שכונן אחד כזה יעלה יותר מ-5,000 דולר (סמסונג השיקה לאחרונה כונני SSD דומים בגודל של 2TB בלבד, ותמחרה אותן ב-800 ו-1,000 דולר למגזר הפרטי והעסקי בהתאמה). לשם ההדגמה של הכונן, סמסונג השתמשה ב-48 יחידות כוננים שכאלו כדי לייצר שרת המספק נפח אחסון עצום בגודל של 768 טרה-בייט – קצת יותר ממה שצריך משתמש ביתי.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
  • Rafi Eliaev

    עם כל השמחה שבדבר, בינינו, זה מתאים יותר למגזר העסקי (חברות גדולות, שרתים, חוות שרתים, חברות המספקות שירותי ענן וסטרימינג ועוד…).
    לפי דעתי, בעוד כמה שנים טובות, כמעט ולא נצטרך כונני אחסון פיזיים במחשבים. עולם המחשבים והמדיה הדיגיטלית עובר שינוי טכנולוגי משמעותי ועובר לאט לאט לשירותי ענן וסטרימינג בתחומי המוזיקה והסרטים (נטפליקס, ספוטיפיי, אפל מיוזיק ועוד…).
    אני אישית כבר לא מוריד שירים. יש לי מנוי באפליקציית המוזיקה בסטרימינג, Rdio. סרטים וסדרות אני עדיין מוריד כי נטפליקס עדיין לא עשתה עלייה ארצה, אבל כשזה יקרה, תהיו בטוחים שאני אהיה מבין הראשונים בארץ שיעשה מנוי לנטפליקס. אני מחכה לשירות הזה בקוצר רוח מטורף.