גיר אס 3

בהודעה דרמטית אך לא מאוד מפתיעה, סמסונג (Samsung) החליטה לצאת מתחום מוצרי ה-Android Wear וכי היא לא תשיק שעונים חכמים הרצים על המערכת המותאמת של גוגל (Google) בעתיד.

טיזן תמשיך לשלוט

לדברי בכיר סמסונג, הסיבה היא בגלל או יותר נכון בזכות מערכת Tizen OS הרצה כיום על רוב השעונים החכמים, אשר לטענתו, היא האפילה על Android Wear בכל הקשור לניצול משאבים וחסכון בסוללה. יתרה מכך, סמסונג היא בין הפעילות הבודדות המקדמת את מערכת ההפעלה הזו וכך היא שולטת בכל מאפיין שלה שאינו משותף לאף אחת מהיצרניות האחרות ובזאת היא מצליחה לשמור על בידול ויתרון על פני המוצרים האחרים.

את כניסתה של סמסונג לשוק השעונים החכמים היא עשתה עם מערכת אנדרואיד מותאמת וזמן קצר לאחר מכן היא עברה ל-Tizen OS. השעון הבודד היחיד שהיה מבוסס על Android Wear הוא Gear Live שהושק ב-2014 ומאז ועד היום, סמסונג השיקה מגוון רחב של מוצרים לבישים ואף שעון עצמאי מלא Gear S שגם הוא רץ על Tizen, לכן אין זה מפתיע כי החברה ממשיכה לדבוק במערכת שעונה לה על כל הצרכים.

סמסונג משתמשת כיום ב-Tizen OS על מוצרים נוספים כמו ליין הטלוויזיות שלה, מקררים, רובוטים חשמליים, מצלמות, וגם מוצרי האינטרנט של הדברים. בכירים בחברה התבטאו בעבר על מערכת האנדרואיד ואמרו כי אם היה ניתן, סמסונג הייתה עוברת למערכת אלטרנטיבית, אולם עד כה הניסיונות להשיק טלפונים סלולריים מבוססי Tizen לא נחשבו להצלחה רבה.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.