לאחר שחשפה לעולם את מכשיר ה-Galaxy S5 ואת חיישן טביעת האצבע המוטמע בגופו בתוספת האפשרות לבצע רכישות באמצעות סריקת האצבע בשרות התשלומים PayPal, מודיעה כעת חברת סמסונג: "מפתחי אפליקציות צד שלישי יורשו להשתמש בחיישן כחלק מיישומיהם".

בהודעה קצרה שפרסמה לאחר חשיפת מכשיר הדגל הבא מתוצרתה, הודיעה ענקית הטכנולוגיה מקוריאה כי מפתחים יוכלו לעשות שימוש בחיישן טביעת האצבע המוטמע במכשיר כחלק מצורכי שיפור האבטחה לאפליקציות שברשותם, לרבות שמירת סיסמאות כניסה לאפליקציה על גבי החיישן, רכישות פנימיות מתוך האפליקציה ועוד. למעשה, האפליקציה הראשונה שעושה שימוש בחיישן זה, הינה אפליקציית Pass המובנית במכשיר ה-Galexy S5. נציין, כי רשות להשתמש בחיישן טביעת האצבע המובנה, הינה חלק מתכניותיה של סמסונג להיפתח יותר עבור קהל מפתחיה.

בניגוד לסמסונג, אצל אפל שהציגה לראשונה את חיישן טביעות האצבע במכשיר ה-iPhone 5s זיהוי המשתמש נשמר על גבי מעבד ה-A7 ונכון לעכשיו מלבד אפל עצמה אין את הגישה לטביעת האצבע, המוגדרת לקריאה בלבד. למעשה, היישומים היחידים המורשים להשתמש בטביעת האצבע הינם היישומים המובנים במכשיר, כגון אפליקציית iBooks, iTunes וכדומה. יתרה מכך, חיישן טביעת האצבע משמש אך ורק לצורך רכישת תכנים מחנות היישומים ולרכישות פנימיות מהאפליקציה עצמה. (In-App Purchase). בעבר, נפוצו שמועות על כך כי אפל עובדת על שירות תשלומים חדש וייחודי למשתמשי ה-iOS כחלק מפיתוח חיישן טביעת האצבע למטרות נוספות, אך כרגע הדבר אינו וודאי.

בעוד חלק ממפתחי היישומים והמשתמשים השונים ייראו בכך צעד מבורך לפתוח את חיישן טביעות האצבע, ניתן לראות בצעד זה גם כסכנה ממשית לרמת האבטחה הקיימת במכשיר למטרות זדוניות.