סמסונג (Samsung), שהודיעה לפני כחודשיים כי היא בוחנת ממשק משתמש חדש למכשיריה שמבוססים על גירסת המרשמלו של אנדרואיד, שחררה מהדורה מעודכנת עבור הממשק אותו היא מכנה Good Lock. ממשק זה אמור לבוא במקום ה-TouchWiz המוכר שלה. בעיקרון הוא כבר זמין להורדה דרך החנות Galaxy Apps store עבור מכשירי ה-Galaxy החדשים יותר – S6, S7 ו-Note 5.

המהדורה החדשה, מספר 24.0.9, אמורה להיות יציבה ולספק תיקוני שגיאות ובאגים. כן טוענת החברה שהוא קל יותר להתקנה.

Good Lock מציע ממשק משתמש צבעוני יותר שקל יותר לשנות בו דברים ולהתאים אותו להעדפות אישיות. לדוגמה, ניתן לקבוע שצבעי הנושא של הממשק ישתנו בהתאם לשעה ביממה, מיקום או לחלופין לפי סכימה קבועה שהמשתמש עצמו מגדיר. בנוסף, ניתן לשנות את הגוון של צבע ההתראות כך שיתאים לטפט כהה יותר וגם יחסוך מעט חיי סוללה במכשירים עם מסכי ה-AMOLED.

כמו כן ניתן לגשת להגדרות של 'נקודה חמה' דרך תפריט ההגדרות המהיר, וניתן לגשת לתפריט הזה גם כאשר תצוגת המכשיר נמצאת במצב 'פעיל תמיד' (Always On). אפשרות חדשה אחרת היא היכולת לשנות את צבע השעון במסך הנעילה.

בכלל, רוב השינויים בממשק החדש מתמקדים במסך הנעילה – היכולת לקבץ התראות לתיקיות, האפשרות לדחות התראה עד לזמן מסוים על ידי החלקה ימינה. כן נוסף בממשק מגש אפליקציות במסך הנעילה, אשר שונה מזה שבמסך הבית. שינוי בולט נוסף – תפריט האפליקציות שהיו לאחרונה בשימוש מציג כעת רשימת ניווט באנימציה.

עדכון: למי שלא הצליח להתקין, יש גם APK. רק שימו לב שזו גרסת בטא שאינה זמינה רשמית בישראל, על אחריותכם כמובן.