כצפוי, סמסונג הכריזה על גרסת הגלקסי אס 4 התומך בטכנולוגיית ה-LTE Advance, רשת המספקת מהירות העברת נתונים שגדולה עד פי שתיים לעומת מהירות העברת הנתונים בדור ה-LTE הנוכחי, עד 150 מגה בייט לשנייה. זהו המכשיר הראשון בעולם התומך בתקשורת זו וכמובן דורש מפעילה השכבר שדרגה את תשתיותיה לספק קצב נתונים גבוה ללקוחותיה, וזו תהיה מפעילה מקומית בקוריאה שתשיק את המכשיר בחודש הבא.

המכשיר אשר יושק תחת השם Galaxy S4 LTE-A יהיה מעט יותר מהיר מהגלקסי אס 4 המקורי ומאכלס בתוכו את מעבד מרובע הליבה החזק Snapdragon 800 הפועל בתדר של 2.3Ghz זאת במקום מעבד ה-Exynos 5 Octa או Snapdragon 600 בגרסה האמריקאית. מלבד זאת, המפרט נשאר זהה כך שהוא יגיע עם אותו מסך בגודל 5 אינצ’ 1080p מסוג Super AMOLED, מצלמה 13 מגה פיקסל אחורית, 2 מגה פיקסל קדמית, אחסון בנפח 32 ג’יגה ומערכת האנדרואיד בגרסה 4.2.2 עם ממשק ה-TouchWIZ.

רשתות דור 4 LTE Advance נפרסות אט אט בעולם. בארה”ב T-Mobile ו-Sprint מתכנות השקת הרשת בהמשך השנה, וכן רשתות מסוימות ברוסיה החלו גם הן פריסה. אין צורך לציין כי אצלנו בישראל מתעכבים אחרי כולם והערכות כי רק בשנה הבאה תחל הרשת המהירה לעבוד.

סמסונג הצליחה להשיג את המתחרה שלה מהבית LG ולהכריז על מכשיר LTE Advance ראשונה. LG מתכננת אירוע בתחילת חודש אוגוסט בו תחשוף גרסת Optimus G Pro עם מאפיינים דומים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.