סמסונג (Samsung) השיקה טאבלט מסקרן בשם Galaxy Tab Iris, שכשם ששמו מרמז מכיל סורק רשתיות כאמצעי זיהוי המשתמש. אם זה נשמע לכם טוב ומסקרן, הוא לא מיועד להגיע לכולם: הטאבלט הזה מיועד לשוק מאוד ספציפי, והוא יופץ כרגע אך ורק בהודו.

הטאבלט מתבסס בעיקר על מערכת הזיהוי הביומטרית של הודו, שנחשבת לגדולה ביותר בעולם. לפי המערכת, כל תושב מתבקש לספק את פרטיו הממוחשבים ולקבל בתמורה מספר זהות דיגיטלי המכונה Aadhaar. הטאבלט החדש מסוגל להתחבר למאגר המידע וזה ולספק למשתמש זיהוי מאובטח בהתאם לנתונים ששמורים בו, ובין היתר גם על ידי סריקת הרשתית שלו. לא פלא, אם כך, שהטאבלטים מיועדים בעיקר לשימוש במוסדות ממשלתיים כמו בנקים, רשויות פיננסיות ומוסדות חינוכיים. בנוסף יוכלו לשמש כרישום ילדים למאגר המידע כללי.

מעבר לכך מכיל הטאבלט מציג מפרט די פשוט ובסיסי – מסך 7 אינץ' WSVGA ברזולוציית 1024×600 פיקסלים, מעבד מרובע ליבות 1.2GHz, זכרון פנימי של 1.5 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 8 ג'יגה, מצלמה אחורית של 5 מגה פיקסל, סוללת 3,600 מילאמפר ומערכת ההפעלה אנדרואיד 5 לוליפופ מותקנת בפנים. המכשיר מכיל חריץ לכרטיס סים אבל תומך ברשת דור 3 בלבד, והוא מגיע בצבע שחור עולה כ-200 דולר בלבד.