לא חייבים ביוקר: הכירו את מכשירי ה-Galaxy E7 וה-Galaxy E5, שתי אלטרנטיבות זולות למכשירי הפרימיום אותה חשפה החברה היום ב-CES 2015. על אף שאינם מתהדרים בחומרה העדכנית ביותר, ממשיכה במגמת הגימור המתכתי והבטחה בתמיכת עדכונים עתידיים.

Galaxy E7
בדומה למכשיר ה-Galaxy A7 אותו חשפה החברה לאחרונה, גם מכשיר ה-Galaxy E7, מגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ' עם כי ברזולוציית 720p ובמפרט חלש במעט בהשוואה לדגם ה-Galaxy A7. תחת מכסה המנוע ניתן למצוא שבב מרובע ליבות הרץ בתדר 1.2 ג'יגה-הרץ וזיכרון עבודה של 2 ג'יגה. החברה גם לא חסכה בנפח הזיכרון הפנימי שמגיע כברירת מחדל עם 16 ג'יגה-בייט אך ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון סטנדרטי. בעזרת המצלמה האחורית נוכל להפיק תמונות ברזולוציה של 13 מגה-פיקסל ונמשיך את טרנד צילומי הסלפי עם מצלמה קדמית ברזולוציה של 5 מגה-פיקסל. את כל המפרט דחסה החברה במסגרת מעט עבה יותר של 7.9 מ"מ, וחותמת עם סוללה בנפח של 2950 מילי-אמפר.

Galaxy E5 E7 Samsung

Galaxy E5
דגם נוסף עליו הכריזה ותואמו המוזל של ה-Galaxy A5 מצוייד בגודל מסך של 5 אינץ' ברזולוציית 720p. המכשיר, מהווה את החלופה הזולה ביותר מביו השניים שהוצגו בכנס, וכראייה לכך ניתן למצוא שבב מרובע ליבות הרץ בתדר של 1.2 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה של 1.5 ג'יגה בייט ונפח אחסון של 16 ג'יגה בייט, כשגם הוא ניתן להרחבה בעזרת כרטיס זיכרון. החברה קיצצה גם בשתי המצלמות שנאמדות ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל מצלמה אחורית ו-5 מגה-פיקסל מצלמת סלפי קדמית. כמו מכשיר ה-Galaxy E7, גם עוביו של המכשיר נאמד ב-7.9 מ"מ, אם כי סוללה בהספק קטן יותר של 2400 מילי-אמפר.

צמד המכשירים החדשים רצים על מערכת האנדרואיד KitKat 4.4 ומצוידיים בשני חריצים לכרטיסי סים, והחברה הבטיחה כאמור תמיכה בעדכונים עתידיים. החברה תשיק את הצמד בהודו תחילה, במחירים של 369 דולרים לדגם ה-E7 ו-305 דולרים לדגם ה-E5 אולם לפי שעה לא ידוע מועד השקתם באזורים אחרים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.