סמסונג (Samsung) לא רק יצרנית מכשירים חכמים אלא גם אחת מיצרניות השבבים הגדולות בעולם. החברה הכריזה הלילה על ממשיך דרכו של סדרת ה-Exynos עם ה-Exynos 7 Octa Core התומך ב-64 ביט, בדיוק במן למערכת האנדרואיד Lollipop 5.0.

מערכת על שבב החדשה משלבת 4 ליבות Cortex-A57 ועוד 4 ליבות Cortex-A53 בארכיטקטורת big.LITTLE של ARM בליתוגרפיית ייצור של 20 ננו-מטר ובעל צריכת הספק נמוכה יותר בהשוואה לדורות הקודמים. השבב תומך במסכים ברזולוציה של 1440 על 256 פיקסלים ו-1600 על 2560 פיקסלים, זאת על ידי המעבד הגרפי המשודרג Mali T-760.

לדברי סמסונג, ה-Exynos 7 מסוגל לספק ביצועים גבוהים הרבה יותר בהשוואה לדורות הקודמים, או ליתר דיוק עד 57 אחוזים יותר מ-Exynos 5 ובאמצעות מעבד התמונה (Image Signal Processor) הוא יוכל לתמוך בחיישן של (עד) 16 מגה פיקסל מאחור ו-5 מגה פיקסל בגבו ולצלם וידאו בו זמנית בשניהם.

הוא יושק יחד עם ה-Galaxy Note 4 ועתיד להגיע גם למכשירים נוספים.

עדכון: זהו שבב ה-Exynos 5433 המקורי של ה-Note 4, סמסונג בחרו לשנות לו את שמו ל-Exynos 7.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • בעלים מאוכזבים של I9500…

  לא שווה כלום בלי תמיכה. אין CM אין כלום.

  • Lidor Kalfa

   תכלס כן.. כל העדכונים לסדרת גלקסי של סמסונג תמיד מגיעים באיחור של כמה חודשים בהשוואה לשאר המכשירים של החברות האחרות..

 • חי

  זה אותו 5433 שיש בנוט 4 רק בשם מחודש,

  • U!

   צודק, בבקשה תבדקו ותתקנו.

   • תודה, הצדק עמכם. עודכנה הכתבה.

 • samsung Exynos 7

  נשמע שבב חזק ומהיר ,צריך ליראות אם הוא עוקף את snapdragon 810
  או את הטגרה K1 .

  • Daryl Dixon

   אני מנחש שהוא לא יעקוף הרי השבבים האלו הם השבבים הטובים ביותר