קצת אחרי ניקון, סמסונג מכריזה ב-IFA על מצלמה 16 מגה פיקסל חכמה המבוססת על מערכת האנדרואיד 4.1 ומציגה יכולות חדשות למצלמות הפוקט הפופולריות. לצד לחצן הצילום והזום, נמצא מאחור מסך מגע ענק בגודל של 4.7 אינצ' אשר מאפשר לתפעל את כל האפשרויות הרבות שלה, ויש הרבה כאלה. מצלמת הגלקסי הראשונה של של סמסונג היא למעשה הרבה מעבר למצלמה, ומערכת האנדרואיד שבתוכה מאפשרת שיתוף תמונות וסרטונים באופן מיידי, הורדת אפליקציות ומשחקים, ועוד. נוכל לקרוא בה מיילים, לגלוש באינטרנט ולמעשה כל פונקציה ואפשרות הקיימת בסמארטפון שלנו, נמצא גם כאן.

אפליקציות חכמות
מצלמת ה-Galaxy מצוידת עם מספר אפליקציות ייעודיות, כמו ה-Smart Pro בעלת מגוון מצבי צילום אששר הופכים צלמים חובבניים למקצועיים, יישום ה-Rich Tone המייצרת תמונות בעוצמה גדולה יותר, במיוחד בשביל הפחתת החשיפה בסביבת תאורה גבוה מאוד ואופציית ה-Light Trace שולטת במהירות התריס בצילומי לילה. עוד נמצא גם יישום ה-Photo Wizard המאפשרות לערוך את התמונות בצורה מקצועית ובתנועה, פונקצית ה- ‘Movie Wizard’ מאפשרת למשתמש ליצור ולערוך סרטי וידיאו מקצועיים בצורה פשוטה באמצעות מסך המגע ו-Smart Content Manager אשר יוצר בצורה חכמה ומאורגנת תיקיות, מתייג צילומי פנים ואפילו מציע למשתמש אלו תמונות כדאי לו למחוק כאשר הן לא יצאו כפי שרצה

מפרט המצלמה כולל חיישן 16.3 מגה פיקסל עם זום אופטי x21, עדשה F2.8 23mm, תמיכה ב-ISO עד 3200, צילום וידאו Full HD עם סאונד, יציאת HDMI 1.4 וסוללה נטענת בת 1,650mAh.

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש

"מצלמת ה- GALAXY היא ביטוי לשינוי אמיתי בעולם התקשורת. עם הצמיחה של רשתות חברתיות ועם השכיחות של מכשירים ניידים וטאבלטים, אנשים מתקשרים בצורה מהירה יותר ולא רק באמצעות מילים. מכיוון שאנו מבטאים יותר ויותר את החוויות שלנו באמצעות תמונות וסרטי וידאו, פותחה מצלמת ה- GALAXY כדי להוביל את הדרך בעידן החדש של תקשורת חזותית. התקשורת הפכה ליותר חיה וצבעונית הם צילומים באיכות גבוהה ואפשרות שיתוף מיידית בכל זמן ובכל מקום" אומר ג'יי קיי שין, נשיא ומנהל חטיבת IT& Mobile communications, סמסונג אלקטרוניס.

זה סמארטפון?
אלמא היינו יודעים אחרת, היינו טועים לחשוב כי מדובר בכלל במכשיר סמארטפון. לא רק בגלל מערכת ההפעלה, אלא בזכות המפרט המרשים למדי. אם חשבנו כי המצלמה תופעל על ידי מעבד בינוני מינוס, מתברר כי היא תרוץ על לא פחות ממעבד מרובע ליבות 1.4GHz, וזאת יחד עם תמיכה (בהתאם לדגם) בתקשורת דור 3 ודור 4, כדי שלא נהיה תלויים בתקשורת WiFi מקומית.

הפרט המעניין שלא נחשף הוא המחיר, שכן עם יכולות שכאלו ומפרט שכזה, אנו לא צופים כי היא תהיה “מצלמה לכל כיס”.