בעקבות דיון בכנסת בנוגע לתקלת הסוללות במכשירי ה-Galaxy S4 (גלקסי אס 4), הודיעה סמסונג העולמית בפני הועדה לפניות הציבור כי היא תבצע קריאה לתיקון לכלל מחזיקי המכשירים בישראל לבוא ולהחליף (בכפוף לבדיקה של סוללת הלקוח) את הסוללות . אנשי חברת סמסונג הסכימו לדרישתה של יו"ר הועדה ח"כ עדי קול (יש עתיד) וכי בימים הקרובים יוציאו הודעה לכלל הלקוחות המחזיקים במכשיר מסוג Galaxy S4 .

את הדרישה קיבלה סמסונג לאחר דיון בנושא עם פרופ' דורון אורבך ופרופ' יאיר עין עלי,  מומחים עולמיים בתחום שערכו לבקשת חברת סקיילקס, יבואנית סמסונג לישראל בדיקה במכשירים וכתבו על כך: “חשוב להבין כי כאשר סוללה מתנפחת היא מסוכנת ויש להוציאה מהשוק מיד. חברת סמסונג מצאה שהיתה תקלה בקו היצור, אך למיטב ידיעתי יש מעקב של החברה על הסוללות הבעייתיות”, אמר פרופ' דורון אורבך. “הסוללות מסוכנות, וכל סוללה שמתנפחת היא מסוכנת”, אמר פרופ' עין אלי.

אילן בן דב ששימש עד לאחרונה כדירקטור ויו"ר חברת סקיילקס: "אני מגיע אליכם היום לא כנציג החברה, ולמרות שהחברה הורתה לי לא להיות פה. אני נמצא כאן למרות שהחברה איימה עלי במפורש בעל פה ובכתב. אני נמצא פה כי זו חובתי כאדם, כאזרח כבעל חברה לשעבר, וכמי שבעצם ייסד את כל התחום של טלפונים סלולאריים של סמסונג בישראל. יש חוות דעת ברורות שאומרות שיש סכנה לחיי אדם. לי יש מסמך שכתוב בו שסמסונג מודה שהייתה תקלה בפס הייצור. ניסיתי לקרוא לציבור להחליף את הסוללות אבל קיבלתי דרישה מסמסונג שלא לעשות את זה. בדוח שכתב פרופסור עין אלי כתוב במפורש כי יש סכנה לחיי אדם". בן דב הוסיף כי הפרופסורים שערכו את הבדיקה הוזהרו על ידי חברת סמסונג שלא לדבר על הממצאים שעלו בהן.

הסוללות המתנפחות כפי שהוצגו בדיון

נציגי סמסונג ישראל שהיו בדיון ניסו להמעיט מחומרת המצב: “בתקופה מסוימת בייצור ספציפי היו לנו בעיות. מאוד חשובים לנו הלקוחות בישראל וטיפלנו בנושא במלוא הרגישות.” אמר לי סונג חוי, מנהל בכיר עסקי בסמסונג ישראל והוסיף: “בדקנו את הנושא עצמו עם מהנדסים במעבדות מובילות והלכנו לכל המפעילים. לפי בדיקות שלנו הסוללות המתנפחות נובעות ממכות חיצוניות או משימוש בסוללות מזויפות, ובכל מקרה אין קשר בין התנפחות הסוללות לפיצוץ".

ג'ונג באם לי, מנהל בכיר עסקי בסמסונג ישראל: "אין תקלה שוטפת בסוללות המדוברות, אבל למען שיפור חווית המשתמש אנחנו מקבלים את בקשתכם ונפרסם באופן יזום באינטרנט פנייה ללקוחות ואף נשלח הודעות ס.מ.ס. למרות שאין סכנה לציבור ובמוצר אין פגם, באם לקוחות יתלוננו נחליף את הסוללה. אנחנו נבצע את זה באופן מיידי."

חברת הכנסת קול דרשה מסמסונג "חשוב שהקריאה שלכם תצא לפני שהלקוחות יתקלו בבעיה. אתם חייבים לקרוא לכלל  המחזיקים במכשיר לבא ולהחליף את הסוללות. אתם טוענים שהסוללות אינן מסוכנות, אבל מחוות הדעת ששמענו כאן, הסכנה בהחלט קיימת, ואתם לא יכולים להתעלם מכך או לחכות שיקרה משהו לסוללה או למכשיר הטלפון הנייד".

לשאלת יו"ר הועדה האם חברת סקיילקס ערוכה למבצע החלפה של סוללת אמר אילן בן דב כי יש במלאי של החברה 50 אלף סוללות חדשות המוכנות להחלפה.

 • Oz Edri

  הדבר נכון גם ל- Samsungs Galaxy S4 וגם ל- Samsung Galaxy S4 active.
  המספר הסידורי של הסוללות התקולות מתחיל ב- BD1D וב- LC1D.
  הנה תמונה של הסוללות הנפוחות מכתבה באתר פטריה:
  http://www.pitria.com/wp-content/uploads/2014/06/%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A6%D7%A6%D7%95%D7%AA.jpg

 • Liran Zamir

  סוללות לא מקוריות ?!?!?! מישהו שיש לו S4 כבר נאלץ להחליף סוללה ללא מקורית ? אין בזה שום הגיון.

 • קנילסקי

  זה נגמר מהר אם אפשר לאחליף את הבטריה

 • בר

  ל-״אייפונר לשעבר״

  הסיכוי שזה יקרה בגלקסי יותר גדול משיקרה באייפון,
  אני יסביר לך את זה ככה שבגלקסי אתה יכול להוציא את הבטרייה חופשי והיא חלק שלא צמוד בתוך המכשיר.
  ובאייפון הבטרייה היא חלק בתוך המכשיר וכדי להוציא אותה יש כמה שלבים שפשוט לא נעשה אותם סתם כל פעם כדי להוציא את הבטרייה.
  אז ברגע שהבטרייה היא חלק בתוך המכשיר ההתייחסות אליה אחרת.

  אין לי שום רצון לשכנע מישהו על מכשיר מסויים, אני לא בעד שום סלולרי ספציפי שיהיה ברור!
  אני רק כותב למה אני חושב שזה יותר הגיוני.

 • משה

  כבעל סמסונג ניראה לי בזמן אחרון שסמסונג מקפידה להישאר בקו אחד עם האייפון וכל זה מאבדת את האיכות היצור הטובה שהיה לסמסונג חבל שהקידמה באה על חשבון האיכות

  • אבש

   איכות היצור הטובה שהייתה לסמסונג ? אנחנו חיים באותו עולם ? תראה כמה פוסטים על ה S3 שהם התנערו מתיקון הפלאש שדפק הרבה מכשירים וכרגע ב S4 עם הסוללות. בכלל האיכות בניה של סמסונג ברצפה ולעולם לא הגיע לקרסוליים של אפל. החברה היחידה שעוד מתקרבת או דומה זאת HTC .

 • אייפונר לשעבר

  מעניין איך היה נראה השיח הציבורי ואיזור התגובות כאן במידה ודבר כזה היה קורה במכשירי אפל.

 • roy998

  זה כולל את הגלקסי אקטיב?

 • ארן סלע

  אני ממליץ להמתין ולחכות עד להודעה הרשמית של סמסונג ללקוחות הגלקסי אס 4

 • גלקסי 4

  האם יש תקלה בכל הסוללות, או בחלק.
  והאם יחליפו לכולם או רק לדגמים מסוימים? ואם כן, אז לאיזה..
  כי יש לי גלקסי 4 והכל בסדר עם שלושת הסוללות שיש לי…

 • לירון

  מתי כל זה ייצא לפועל?
  האם אפשרי יהיה להחליף סוללה גם אם היא לא יוצרה בזמן הייצור הבעייתי?

 • דניאל חדד

  האם אפשר להחליף סוללה שלהם גם אם היא לא מהסדרה הבעייתית?

  • אנונימי

   בתשלום אפשר הכל