כשבועיים לפני השקת צמד (או יותר) מכשירי הדור הבא של אפל (Apple), יוצאת יריבתה הדרום-קוריאנית במבצע עבור משתמשי האייפון: התנסות במכשיריה החדשים ל-30 יום תמורת דולר אחד בלבד.

המבצע, שתקף לפי שעה אך ורק בארה"ב ונקרא "The Ultimate Test Drive", מציע למשתמשי האייפון לקחת לנסיעת מבחן את מכשיריה החדשים של החברה, קרי: Galaxy S6 Edge (גלקסי 6 אדג'), Galaxy S6 Edge Plus (גלקסי 6 אדג' פלוס) ואת הפאלבט החדש Galaxy Note 5 (גלקסי נוט 5), תמורת תשלום של דולר בודד לחודש שלם, זאת על מנת לנסות את המכשירים החדשים ואולי להצליח לשנות את דעתם של משתמשי האייפון לפני שהם רצים להחליף לדור החדש.

על מנת להינות מהמבצע, יצטרכו בעלי האייפון לנווט מדפדפן הספארי במכשירם (בלבד) לאתר הייעודי אותו פתחה סמסונג לצורך העניין, ולבחור את המכשיר בהם הם מעוניינים להתנסות ואת ספקית הסלולר בארה"ב לה הם משתייכים. המשתמשים יצטרכו להזין את כתובת המייל שלהם ואת מספר כרטיס האשראי לצורך חיוב הדולר. בסיום התהליך, יזינו המשתמשים את כתובתם על מנת לקבל את המכשיר החדש ישירות לביתם.

כמובן, כחלק מהמעבר על המשתמש להעביר את כל אנשי הקשר, התמונות, ההודעות ועוד למכשיר החדש ועל הדרך סמסונג מעוניינת שתנסו את היישום SmartSwitch המבצע את ההעברה בקלות. בתום ה-30 יום, על המשתמש להחזיר את המכשיר בתוך 5 ימים, וכל עוד לא נגרם לו נזק, החזרה ללא עלות נוספת אך אם כן נגרם נזק כלשהו – החל ממסך סדוק ועד טלפון שלא נדלק, ניתן לחייב את המשתמש עד עלות המכשיר – 700 עד 825 דולר.

האם המהלך אכן יסייע לסמסונג לנגוס בפלח השוק של יריבתה האמריקאית? את התשובה נזכה לראות עם פרסום הדוחות הרבעוניים של שתי החברות בסוף השנה הנוכחית.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יוסי

  אין ולא היה אל הנוט 4 הנוט 5 סגור מעפן וללא יכולת הרחבה זכרון זה לא אומר כלום אל הזיכרון רם ואל מה שיש לו הוא ממש דומה לדור הקודם דיי מאכזב ציפינו למסך בעל 4K

 • ….‬‎

  אתה תראה שהם עוד ימצאו דרך להרוויח מכל העניין הזה, שריטה אחת על המכשיר והם יחייבו אותך ב-300$, חכה חכה…

 • ….‬‎

  רואים שאתה לא מבין בזה בכלום. אם היית מבין היית יודע של-A8 שמפעיל את איפון 6 יש ביצועים יותר טובים מהסנאפדרגון 801 שמפעיל את רוב מכשירי הדגל של 2014, אין מה לדבר על נקסוס 4, ובמצלמה מגה פיקסלים זה לא מה שקובע, פשוט תשווה תמונות תראה שבצילום האיפון 6 אוכל את המתחרים שלו כמו G3 ו-S5.

 • עידן

  מצד שני, זכורים לי הרבה מאמרים באתרי טכנולוגיה גדולים לגבי recall והחלפה של סוללות. אבל גם אם רוב הלקוחות קיבלו יחס כמו בסרטון לא אהיה מופתע. אז סמסונג שוב מתנערים מאחריות? לא בדיוק שוק טוטאלי. אמרתי את זה קודם, אני מבחינתי לא מתקרב לסמסונג, הם איבדו אמינות.
  אבל אפילו הם לא מעזים לתבוע לקוחות על שינוי בתוכנה של מכשיר שהם קנו.

  לא רוצה להתקרב אליהם? מעולה, אני חושב שזה צעד חכם.
  הצעד עצמו של חודש נסיון ממש לא קטנוני, הוא חכם מאוד וגם הצורך בתשלום במקרה של נזק הגיוני וצודק.

 • Camilla

  כן אפל היא חולת שליטה אני מודעת לזה, וכן יש להם שירות לקוחות מהטובים אם לא הטוב בעולם, אני לא מאורה במה שקרה עם סמסונג בs3 ואשמח להבהרה בנושא, זה דולר במידה להחזרת את המכשיר ללא רבב כמו שקיבלת אותו הנזק הכי קטן אותה תשלם את מלוא עלות המכשיר,ואני לא פאן גירל אני משתמשת בנוט 4 ומאוג מרוצה ממנו.

  • עידן

   בS3 הייתה בעיה שגרמה לחלק מהמכשירים למות פתאומית. בהתחלה סמסונג הכחישה, אח"כ התנערה ולבסוף הוציאה טלאי תוכנה שמונע מזה לקרות, אבל לא תיקון חינם למי שכבר הלך לו המכשיר- זה היה מלוכלך ומבחינתי הם איבדו אמינות. בS4 הייתה בעיה עם ליין מסוים של סוללות והפעם סמסונג לקחה אחריות והחליפה.

   אבל יש הבדל גדול בין זה לבין תביעה של לקוחות שלך בבית משפט כי הם העזו לעשות מה שהם רוצים עם המכשיר שקנו בכסף מלא. בשום מוצר אחר או חברה אחרת זה לא היה מתקבל. כשאת קונה מחשב (חוץ ממק), מכונת כביסה, ראוטר, ארון, טלויזיה- את מפחדת לעשות משהו כי אולי היצרנית תתבע אותך? לא, כי זה מגוחך. רק אפל חושבת שהיא מסוגלת לשלוט בלקוחות בצורה כזו. מבחינתי זה שיא השפלות. מראה כמה באמת אכפת להם מהלקוחות.

   לגבי תקופת הנסיון אני שוב שואל: למה ציפית? שייתנו לך אותו חינם ואם הוא נפגם אז לא תשלמי על הנזק? זו תוכנית צדקה? האם את יכולה להתנסות באייפון למשך חודש ואם לא מוצא חן בעינייך להחזיר, גם אם הוא כחדש? איך תקופת נסיון חינם היא "קטנונית" בדיוק?

   • Camilla

    אז בוא אני אספר לך משהו הם למדו כל כך מהמקרב של ה3 לפני שהם פתחו בריקול הם התמהגו בבריונות נפשעת כלפי הלקוחות שלהם עם הסוללה המתנפחת וזאתי דוגמא
    https://youtu.be/2QHd-_qncEU
    ואני מניחה שאתה צודק.

   • ….‬‎

    אם הוא נפגם ברור שהיא צריכה לדרוש תשלום, אבל אני חושב שזה לא יהיה נורמלי. אלא שעל השריטה הכי קטנה תאלץ לשלם 300$. אשר ל-S4, במקרה הסוללות, הם לא למדו שום דבר. תראה את הסרטון שקמילה שלחה. הם ניסו להשתיק באיומים את כל הפרשה, שאנשים לא ידעו שיש סוללות מתפוצצות ב-S4, וזה גועל נפש. רק אחרי שהפרשה נחשפה הם התחילו לחלק סוללות בחינם.

  • ….‬‎

   מה קרה ל-G4?

 • עומר

  היא התכוונה אליי בגלל שאני בריב מתמשך. אגב, אתה צודק שוב

 • Camilla

  עלות של דולר והכרטיס אשראי שלך שמור אצלם כל נזק הכי קטן ותצפה לחיובים מלאים על המכשיר שלך,וכן זה חברה קטנונית כי למה היא פונה רק למשתמשי אייפון ולא ללקוחות של יצרניות אחרות גם כן? מעיד שכל המבצע הזה זה רק כדי לנסות לפגוע באפל והם לא עושים את מטוב ליבם.

  • עומר

   אני לא חובב סמסונג אבל הכי קל לעבוד על משתמשי אפל

   • Camilla

    אתה אולי לא חובב סמסונג אבל אתה ללא ספק שונא אפל .

    • עומר

     "יש סיבה לכל דבר…"

    • עידן

     אני לא שונא אפל, אני אוהב צרכנים. ולאפל יש שירות לקוחות נפלא אבל במחיר של שליטה מוחלטת. אני כבר לא מדבר על החיבורים הקנייניים, על החיוב להשתמש בתוכנה ייעודית והחסימה של BT, החסימה של השימוש במכשיר כהתקן אחסון נייד, על אנטנה גייט- אני מדבר על רדיפה של לקוחות שהחליטו לשנות את החומרה שקנו במחיר מלא בבית משפט! הם תבעו לקוחות והפסידו. זה הדבר הכי שפל שאפר לעשות כיצרן.
     אפילו סמסונג שהתנערו מהפיאסקו של הS3 אבל למדו לקח בS4 לא העזו לעשות דברים כאלה.
     ובקשר לדולר: למה ציפית? שיתנו לך אותו במתנה? שיאמינו לאנשים שיחזירו אותו? כמה חברות אחרות את מכירה שעושות כזה דבר? מתי אפל עשתה לאחרונה כזה דבר?
     איך "קטנונית" מתקשר למה שסמסונג עשו? יש להם תחרות מול חברה והם פותחים מבצע נקודתי. אבל כשפאנבויז מעורבים- גם אם מתחרה נותן מתנה הם מוצאים על מה להתלונן.

  • עומר

   טוב לבם 600 דולר למפרט של נקסוס 4

 • עומר

  צודק לגמרי

 • Camilla

  ואני לא עורכת דין של אף אחד אני משתמשת בנוט 4 כרגע, וגלקסי ואב A כטאבלט, ומחשב אני משתמשת במק .

  • עומר

   רגע כל חיבתך הבלתי מוסברת באה ממחשב מק…..די נו באמת….
   שני דברים שמאפיינים את מק:
   1.מערכת הפעלה מהירה (כן בגלל ששום דבר לא נכנס אליה)
   2. מראה היפסטרי כמו כל מוצר של אפל

   • Camilla

    אני הייתי משתמשת האייפון הרבה שנים ו לאחרונה עברתי לאנדוראיד ואני רוצה מאוד ולא יכולה לחזור לאייפון,לעומת זאת במחשב הייתי אני לא מסוגלת לסבול את ווינדוס,לא יכולה אפילו להסתכל על המערכת הזאת,בעוד המק יש לה מערכת ידידותית נעימה לעין קלה ונוחה וכל מה שאני צריכה מזה ,אין לי נגד אפל כלום ואין לי בעד כלום ,חוץ מסה שיש להם מחשבים מדהימים שאני נהנית מהם מכל שנייה.

    • עומר

     רוצה מאוד או מאוד מרוצה?

   • ….‬‎

    מערכת הפעלה הכי יעילה שיש. עם חנות אפליקציות הרבה יותר טובה מזאת של ווינדוס. ובמהירות הרבה יותר טובה. מראה היפסטרי? ממתי חתיכת מתכת דקיקה זה מראה היפסטרי?

 • Camilla

  ותראה את התגובות שם בכתבה ,המלאים כנראה לא היו גדולים מלכתחילה ככה שזה לא אומר כלום,הם יכולים לשים 20 מכשירים בצד בשביל הדבר הזה ולומר הנה הכל נעלם מהמדפים, נוסף לכך כל אחד יכול לבוא עם אייפון ישן ששוכב להם במגירה זה לא מעיד על כך שמשתמשי אייפון נוכחיים באו ועשו את זה.

  • Osher Abergel

   יש בזה משהו,אבל סמסונג לא ילדים קטנים שיגידו : "הנה אתם רואים,יש ביקוש למכשירים שלנו וכולם רוצים אותם" כשבפועל הם שמו 50 מכשירים.

   • Camilla

    הם ועוד כאלו ,הרי למה כל המבצע הזה? מתוך קטנוניות שאנשים מעדיפים את האייפון על הגלקסי 6.

    • Osher Abergel

     אמנם זה נראה כאילו אני מתרץ פה תירוצים אבל כנראה המכירות היו טיפה (ולדעתך הרבה) מאכזבות,אבל הם רוצים להחדיר את מסכי האדג' שלהם לשוק ולא חסרות שיטות,לגבי ההשוואה שלך לאייפון 6,האייפון הוא מותג סופר פופולארי ולא משנה מה יהיה הוא יישאר ככה לפחות כמה שנים,אז אם אני בתור חברה גדולה רוצה להפיל את הענק – אני צריך שיטות מגוונות בלנסות להפיל אותו.
     וזה מה שסמסונג עושה פה…

     • ….‬‎

      סמסונג היא ענק בפני עצמה.

    • עידן

     תגידי, את אמיתית?
     לפעמים אני מנסה לךחשוב מה עובר לאנשים בראש כשהם כותבים הבלים כאלו.
     אני לא ממש חובב סמסונג, אבל באה חברה ונותנת לאנשים חודש התנסות במכשיר ללא עלות ואת אומרת שהיא "קטנונית"?
     לא… חברה שניסתה לתבוע משתמשים כי "פרצו" את הטלפון שלה היא קטנונית. או כזו שגובה עשרות דולים על כבל טעינה.
     אבל אני מניח שחברה שכזאת מושכת אליה אנשים דומים- "אוי אוי אוי…נותנים לי לנסות טלפון חינם".
     היצורים שמסתובבים פה….

    • עומר

     את מדברת עליי כשונא אפל ללא סיבה. אז מה הסיבה שלך בדיוק ללכלך על סמסונג. עורכת דין של אפל חחחחחח

 • amit

  צעד שיווקי חכם, מעניין אם ילך להם

 • ….‬‎

  חכם מצידם.

 • Mikelt

  זה מעולה הייתי גם רוצה לנסות, סתם בשביל לראות כמה דברים לא שימושיים יש באנדרואיד שאף אחד לא משתמש, כמה פעמים נתקעת המערכת ביום וכמה המערכת של סמסונג עמוסה למראה ותפעול, ואז להחזיר.

  • ….‬‎

   על מה אתה מדבר…? אולי על gingerbread?

   • Yossi Cohen

    לא הוא מדבר על טאצ'וויז…
    ג'ינג'רברד פעלה טוב על מכשירים שהם לא סמסונג אז למה לצחוק עליו?

    • ….‬‎

     כשהוא כתב ״לראות כמה דברים לא שימושיים יש באנדרואיד״ הוא לא דיבר על טאצוויז. ד״א היה לי בעבר Samsung Galaxy W wonder הוא היה על אנדרואיד 2.3.6 gingerbread זה היה ממש גרוע. אפילו לא היה אפשר להתקין על זה לאנצר נובה כי זה דורש אנדרואיד 4.1 לפחות!

  • amit

   יש לך את התגובה הזאת ביותר 2010? דברים השתנו מאז …

  • amir1313

   כן, אני בטוח שזאת החוויה פאנבוי של אפל, או שהם ייראו שהטלפון הרבה יותר מהיר (כי הוא כזה תבדוק אפילו האינטרנט) ויש לו מצלמה וסוללה הרבה יותר טובות ויחליטו לקנות אותו במקום במחיר הרבה יותר זול….

   • ….‬‎

    איזה הרבה יותר מהיר ואיזה נעליים… על הבדל של אלפית שניה אתה מדבר…
    הזמן שלוקח לאיפון 6 לטעון את יוטיוב: 0.00000000003 שניות
    הזמן שלוקח לגלקסי נוט 5 לטעון את יוטיוב: 0.000000000001 שניות.
    ״וואו! זה כל כך עומד לשנות לי ביום יום! הגלקסי הרבה יותר מהיר, הוא פי 3!״
    אז די, חלאס לדבר על מהירות, זה כבר לא משנה בטלפונים שגם ככה Sony Xperia Z1 מלפני שנתיים הוא די והותר מהיר, מי שלא מאמין שיקח Z1 לסיבוב. גם המצלמה של הגלקסי לא ״הרבה יותר״ טובה משל האיפון, על סמך מה אתה אומר את זה? על מגה פיקסלים? אני משוכנע שלא המשמשת בנוט 5 ובאיפון 6 וצילמת איתם והשווית אחד ליד השני. לגבי המחיר, אז נכון, הוא זול יותר, אבל סמסונג היא אחת החברות הכי יקרות, מי שמחפש תמורה טובה למחיר ימצא את מבוקשו בשוק הסיני.

    • Osher Abergel

     לגבי המהירות אתה צודק,אבל אני חולק עליך בעניין המצלמה.
     בכל סקירה שראיתי (אינטרנט/יוטיוב/מציאות) ראיתי שהגלקסי 6 לוקח בכמעט כל מצב את האייפון 6,התמונות יצאו יותר חדות,יותר רחבות,גם בתאורת לילה.
     לגבי המחיר,פה בארץ באמת זה לא מצדיק את זה עם המיסים,אבל בחו"ל המצב פחות נורא.

     • איתי מקמל

      מסכים. לסמסונג היו מקרים שהיו צריכים לעשות ריקול ולא עשו – לדוגמה המוות הפתאומי של S3, הסוללה של S4…

     • ….‬‎

      קודם כל, נוט 5 מגיע עם אותו מצלמה של נוט 4 ו-S6. בכולם יש Sony IMX240.
      שנית, אז נכון של-S6 ול-נוט 4/5 יש מצלמה מעולה, לא פחות משל האיפון, אבל עדיין האייפון מנצח בצילום כמעט את כל מכשירי הדגל של 2014, וגם לא מעט ממכשירי הדגל של 2015 (M9, P8). וזה ממש לא נכון להגיד שיש למכשירי סמסונג ״מצלמה הרבה יותר טובה״ וב״מחיר הרבה יותר זול״ כי זה ממש לא נכון. לגיטימי שבמכשיר דגל של 2015 של סמסונג יש מצלמה יותר טובה מבמכשיר דגל של אפל מ-2014. תשווה גלקסי S5 או גלקסי אלפא לאיפון 6 ותראה שבצילום הוא מנצח אותם בהחלט. נוט 4 הוא כבר סיפור אחר… לדעתי הטלפון הכי טוב ב-2014…

      • Samsung Galaxy Note 4

       לגלקסי שש ולנוט 5 יש מצלמה יותר טובה מאשר לנוט 4

       • ….‬‎

        בכולם אותו חישן

  • Samsung Galaxy Note 4

   הם ניקו את הTouchwiz כך שלא יהיו תקיעות במערכת הפעלה למרות שעדיין יש כאלה שלא אוהבים אותה,סמסונג הסירו את רוב האפליקציות שמגיעות בצורה מובנית.
   בנוגע ל"דברים שאף אחד לא משתמש"-מאיפה לך שאף אחד לא משתמש,זה גם מה שאמרו על הS Pen ועובדה שיש לא מעט שמשתמשים בו כולל אני.

   • ….‬‎

    עזוב, אל תנסה בכלל להסביר לו…

 • Camilla

  זה נראה כמו צעד נואש מחברה שאיבדה את הדרך.

 • אור

  יגרור מלא גנבות

  • K.J

   הם לוקחים את האשראי של מי שלוקח, כדי לגבות דולר. כך שאתה לא יכול לגנוב.
   הדולר לא מעניין אותם את הכסף יעשו מהנזק שיעשו לפלאפון יאבד,ישבר שריטות וכדומה.