קורנינג (Corning) הפכה בשנים האחרונות למעצמה בתחום הזכוכיות לסמארטפונים, כאשר מרבית המכשירים לשוק הגבוה אשר מוכרזים מגיעים עם זכוכית ה-Gorila Glass של החברה, אשר נוצרה על מנת לשלב דקיקות, קלילות ועמידות יתרה על מסך המכשיר. כעת, בצעד שעלול לגרום להרמת גבה בתעשיית המסכים, קורנינג תקבל שליטה מלאה על החברה המשותפת בין סמסונג לקורנינג, "Samsung Corning Precision Materials Co. Ltd", יצרנית זכוכית עבור מסכי LCD בדרום קוריאה בה ל-Samsung Display, חטיבת המסכים של סמסונג יש 43% מהמניות. כחלק מהעסקה, סמסונג תשקיע 1.9 מיליארד דולר בקרונינג ותקבל בתמורה כ-7.4% ממניות החברה. יתרה מכך, שתי החברות חתמו על הסכם שאומר שזכוכית ה-LCD יסופקו על ידי קורנינג עד 2023. כאמור, מסכי הגורילה גלאס של קורנינג נמצאים כיום במרבית הסמארטפונים וטאבלטים השייכים לשוק הגבוה, כולל את אלו המיוצרים על ידי סמסונג, אפל, HTC ומוטורולה כך שגם סמסונג תראה הכנסות ממכירות מכשירים מתחרים.

“אנחנו שמחים להיכנס לעידן חדש של שיתוף פעולה ביחסים הארוכי טווח שלנו עם סמסונג, אחת היצרניות המובילות בתחום הצריכה האלקטרונית”, אמר ונדל ויקס, יו”ר ומנכ”ל חברת קורנינג. “ההסכם יספק יציבות פיננסית וחשוב אסטרטגית לקורנינג ולסמסונג.”

מאחר וקורנינג מספקת נכון להיום רכיבים לרוב מכשירי השוק הגבוה בתעשיית הסלולר, ישנה חשיבות רבה לסמסונג לעסקה הזו, אולם אין זה אומר כי היא תעורר בעיות בין קורנינג לשאר החברות.