החברה הזו מקופרטינו שמייצרת סמארטפונים? אה, כן. סביר להניח שענקית הטכנולוגיה הקוריאנית סמסונג שמעה על המתחרה עם לוגו התפוח, אבל לפי נתונים אחרונים שהתפרסמו, היא מותירה אותה הרחק מאחור בכל הנוגע למכירת ההתקנים.

הסיניות עומדות להשתלט על כולנו
את הנתונים סיפק “ארגון המידע הבינלאומי” (IDC), מכון מחקר אמריקני העוסק בתנודות בשוק הטכנולוגיה. לפי דו”ח שהוציאו האנליסטים בארגון, בעוד ברחבי העולם כולו נחוותה עלייה משמעותית במכירות המכשירים החכמים (258.4 מיליון יחידות נמכרו במהלך הרבעון השלישי של השנה האחרונה, עלייה של 38.8 אחוזים מנתוני השנה שעברה), המרוויחה הגדולה הינה ללא ספק סמסונג.

כך מתברר כי סמסונג לבדה שולטת ב-31.4 אחוזים מהשוק, עם מכירות שיא של 81.2 מיליון מכשירים. לא רק שמדובר במספר הגבוה ביותר, הוא גבוה יותר מסך כל מכירות הסמארטפונים של החברות הניצבות במקומות השני עד חמישי.

למה סמסונג מצליחה עד כדי כך? לטענת האנליסטים ב-IDC, הסיבה היא אחריות היצרן המורחבת של הגלקסי S4, בשילוב עם הביקוש הגדול מאוד של ה-S 3, וההשקה של גלקסי נוט 3. עם זאת, יש לציין כי המספרים הגדולים באמת טמונים כנראה לא בליגת העל של מכשירי החברה, אלא דווקא באחים הקטנים והשובבים, דוגמת הגלקסי מיני, אייס ויאנג. עוד מתפרסם כי סמסונג חצתה את קו ה-5 מיליון יחידות למכשיר הגלקסי נוט 3, זאת בתוך כחודש מאז שהשוק. גם הגלקסי S4 הנמצא מספר חודשים בשוק ועברה את ה-40 מיליון יחידות, זאת לפי נתונים שנמסרו למקור בקוריאה

אפל, המתחרה הגדולה לכאורה, משתרכת מאחוריה עם 33.8 מיליון מכשירים, אבל המספר אינו הסיפור האמיתי. הטרגדיה של אפל נמצאת דווקא באחוזים, בהם ניתן לראות כי היא איבדה במקצת מאחיזתה בשוק: 13.1 אחוזים לעומת 14.4 אחוזים בתקופה המקבילה אשתקד.

עם זאת, מוקדם מדי להספיד את יורשיו של ג’ובס. נתוני המכירות הראשוניים של המכשירים החדשים של החברה, אייפון 5s ו-5c מרקיעים שחקים, ובראייה שנתית כוללת אפל דווקא רשמה צמיחה של 25.7 אחוזים יחסית לעצמה.

במקומות השלישי והרביעי נמצאות שתי חברות סיניות, שאת המכשירים הסלולריים שלהן סביר להניח שלא דגמתם. הוואי נמצאת במקום השלישי עם 12.5 מיליוני יחידות, המהוות 4.8 אחוזים מנתח השוק, בעוד לנובו מזנבת בה עם 4.7 אחוזים.

יש לקחת בחשבון שהנתונים הגבוהים של שתי היצרניות הסיניות משקפים נכון לעכשיו רק את שווקי אסיה, בהם הן שולטות. מכיוון ששתי החברות התחילו לשלוח את זרועותיהן לשווקים נוספים, דוגמת אירופה, אמריקה הלטינית, המזרח התיכון ואפריקה, סביר להניח שהעליה הגדולה הבאה נמצאת ממש מעבר לפינה; ככה זה כשאתה מנגיש סמארטפונים להמונים, כולל אלה שלא חולמים על לגמור את החודש שבעים.

ומה עם LG, החברה שטוענת כי היא מייצרת כרגע את הסמארטפון הטוב בעולם? אולי היא צודקת, אבל המספרים לא לטובתה. החברה צנחה מהמקום השלישי לחמישי, עם 4.6 אחוזים מנתח השוק. זאת, למרות שביחס לעצמה היא דווקא רשמה עליה של 71 אחוזים, וסביר להניח שנתוני המכירות של הנקסוס החדש עוד יעצימו את כוחה.

נכתב על ידי נעה זהבי ופורסם לראשונה באתר Geektime