טים קוק ברקע של לוגו אפל

אפל נגד ה-FBI: בעוד כ-40 חברות ויצרניות טכנולוגיה התייצבו לצד היצרנית האמריקאית והגישו על כך מסמכים לבית המשפט, נראה כי יריבתה הדרום קוריאנית לא תהיה אחת מהן.

על-פי הדיווח של סוכנות הידיעות בלומברג, נוטה סמסונג להסכים עם החלטת היצרנית האמריקאית שלא לפתח תוכנת "דלת אחורית" שתאפשר גישה לאייפון, זאת לאחר דרישה של ה-FBI, שכן הדבר עלול ליצור תקדים מסוכן ולפגוע בפרטיות המשתמשים, אך לא תביע את תמיכתה בפומבי ולא תגיש מסמכי תמיכה לבית המשפט, כפי שעשו מספר חברות ויצרניות ביניהן גוגל, פייסבוק, דרופבוקס ועוד.

"אבטחת המשתמשים במכשירים אותם אנו מייצרים עומדים בראש סדרי העדיפויות שלנו", כך אמר דובר סמסונג. "כל המוצרים בהם משתמשים לקוחותינו, ככללותם, מוצפנים בצורה הטובה ביותר לטובת המשתמשים. אנו נעבוד בעתיד ועובדים עם רשויות לאכיפת החוק אך כל פתיחת "דלת אחורית" שכזו עשויה לערער את אמון הצרכנים במוצרים שלנו. טרם החלטנו האם להגיש תצהיר ידידותי על-מנת לתמוך באפל, אך הדבר הכי חשוב עתה הוא לתת לרשויות אכיפת החוק לעשות את עבודתן".

נזכיר כי הסיפור החל לפני מספר שבועות, אז פנתה הבולשת אל אפל בדרישה לספק דרך עקיפה לפתוח את מכשיר האייפון 5c של המחבל שביצע את הפיגוע בסן ברנדינו שנעול בקוד גישה – שלטענתה פתיחת האייפון תוכל לקדם משמעותית את חקירת הפיגוע. משלא עשתה כן, פנה ה-FBI אל בית המשפט ואל ממשל ארה"ב בתקווה כי אלו יוכלו להכריח את אפל לספק גישה עוקפת למכשיר.

בתוך כך, כ-40 חברות ויצרניות טכנולוגיה גדולות הגישו השבוע כאמור תצהירי תמיכה באפל לבית המשפט בארה"ב וטוענות כי החוק עליו מתבסס ה-FBI מיושן מדי. בין החברות והיצרניות ניתן למנות את גוגל, מיקרוסופט, יאהו, פייסבוק, דרופבוקס, AT&T ועוד. מנגד, שישה מבני משפחתם של נרצחי הפיגוע הגישו אף הם תצהיר לבית המשפט וטענו כי "לאף אחד לא צריכה להיות פרטיות כאשר מתבצע פשע שכזה".

כך או כך, סביר כי עוד נשמע על הסיפור המדובר והשאלה המרכזית בסיפור הזה היא לא האם בית המשפט יקבל את עמדת הבולשת האמריקאית, אלא מי תמצמץ ראשונה וכרגע, כך נראה, האייפון 5c שנמצא בכספת של ה-FBI עתיד להישאר שם עוד זמן רב.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Camilla/קמילה

  דבר ראשון אני בחורה, דבר שני אפל לא דואגת רק לכסף ומכאן החל כל המאבק עם הFBI ,הם דואגים לפרטיות הלקוחות שלהם ולא מוכנים לתת גישה בדלת האחורית עבור הFBI למכשירי האייפון, אפילו גוגל ופייסבוק ואמאזון ועוד חברות גדולות רבות אחרות תומכות באפל בנושא אך רק סמסונג לא ,מה שמעיד שלסמסונג אכפת רק מדבר אחד כסף ולא את טובת לקוחותיהם.

  • אור

   ולמה סמסונג צריכה לתמוך באפל ולדאוג לה? היא מתחרה שלה.

   • Camilla/קמילה

    אני מניחה שאתה לא יודע על מה מדובר ושוב מגיב סתם? האם יש לך בכלל מושג על מה כל הסיפור כאן? זה הרבה יותר גדול מסמסונג כנגד אפל או כנגד כל יריבות אחרת, למה גוגל תומכת באפל? למה פייסבוק תומכים באפל? למה כמעט כל חברת ענק תומכת באפל בנושא הזה אך רק סמסונג בוחרת בפחדנותה לברוח ולהתחבא מאחורי סלע ולקוות שהכל יעבור.

    • אור

     למעשה חשבתי אחרת לא הבנתי במה מדובר, אבל תודה שתיקנת אותי.

 • Camilla/קמילה

  לא מפתיע סמסונג חברה בלי שום עקרונות.

  • יובל

   העיקרון היחיד של אפל זה לעשות עוד כסף, באיזה סרט אתה חי?

 • שלומי

  נו, לא ציפינו שסמסונג תזרוק לאפל זר פרחים