כחודש וחצי לאחר שנחשף באופן רשמי, משיקה סמסונג (Samsung) בישראל את ה-Galaxy Alpha – מכשיר הפרימיום הדק ביותר של החברה שמצויד בגוף מתכת – במחיר של 3,499 ש"ח.

המכשיר המדובר, ששמועות אודותיו דלפו כחודש לפני חשיפתו הרשמית, הוא מכשירה הדקיק ביותר של החברה כאמור, ועוביו נאמד בכ-6.7 מ"מ בלבד. מעבר למסגרת המתכתית המקנה לו מעט יוקרה יש לומר, מזכיר המכשיר ממבט ראשון את מכשיר ה-Galaxy S5 – וזאת לאור מיקום הכפתורים הזהה לזה של מכשיר הדגל.

באופן מכוון בחרה סמסונג להקטין מעט את המסך ה-AMOLED ברזולוציית HD שגודלו עומד על 4.7 אינץ', ולשלב בכפתור הבית טביעות אצבע באופן דומה ל-S5. התצורה הטכנית של המכשיר כוללת מעבד Exynos 5 Octa, ארבע ליבות Cortex A15 ועוד ארבע ליבות Cortex-A7 שיפעלו בהתאם לצורך. קיבולת זיכרון האחסון היא 32 ג'יגה-בייט שאינם ניתנים להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, והוא מכיל זיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט. למען הסר ספק, המכשיר תומך תמיכה מלאה ברשת הדור הרביעי בישראל.

המכשיר רץ על גרסת האנדרואיד 4.4.4 עם ממשק ה-TouchWIZ האופייני לחברה, בעל חיישן מד דופק בגבו, כשהפעם, באופן מפתיע, סמסונג בחרה שלא לשלב הגנה כנגד מים. לחובבי הצילום, מצלמת המכשיר מאחור היא ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל עם איכות צילום של 2K ומצלמת סלפי קדמית ברזולוציה של 2.1 מגה פיקסל. הצד המאכזב טמון דווקא בסוללה בעלת הקיבולת של 1860 מילי-אמפר שיחסית נמוכה לסטנדרט של היום.

המכשיר זמין לרכישה כבר כעת ברשת חנויות באג, חנויות סאני והמשווקים המורשים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.