קצת יותר מארבעה חודשים לאחר שהכריזה על ה-Galaxy Note Edge, הפאבלט עם המסך הקמור בצד הימני של המכשיר, מתחילה סמסונג (Samsung) למכור את המכשיר גם בארץ. המכשיר כבר זמין בהזמנה מוקדמת באתר של סקיילס והוא יהיה זמין בעוד מספר ימים גם בחנויות נוספות, כולל החנויות של סמסונג עצמה תמורת 5,499 ש"ח או 999 דולרים בדיוטי פרי – המכשיר היקר ביותר שמציעה כיום החברה.

כזכור, וכפי שמזוכר לעיל, הייחודיות של ה-Note Edge היא קימור המסך בצד הימני שלו, אזור בו ניתן להגדיר צלמיות הפעלה מהירות ו/או לקבל התראות שוטפות מאפליקציות ששולחות הודעות בדרך כלל למערכת, כולל התראות דואר והתראות על הודעות חדשות ברשתות חברתיות. סמסונג אף הודיעה כי בעתיד תאפשר למפתחים להרחיב את יכולות התצוגה הצידית הזו.

התצורה השל הטלפון מציעה מסך Super AMOLED בגודל 5.6 אינץ וברזולוציה של 2560×1440 פיקסלים. המערכת על שבב כוללת ארבע ליבות במהירות של 2.7 גיגה-הרץ, והוא מציוד ב-3 גיגה-בייט זיכרון RAM לצד 32/64 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה שניתן להגדלה ב-128 גיגה-בייט לכל היותר באמצעות כרטיס microSD. המצלמה האחורית מציעה חיישן בגודל 16 מגה-פיקסלים עם מיקוד אוטומטי ועם מייצב תמונה אופטי, והקדמית היא מצלמת 3.7 מגה-פיקסלים.

כמו כל המכשירים בסדרת ה-Note מגיע גם ה-Edge עם ה-S-Pen שלל תכונות ה-Air Command שלו וכגן עם אפשרות לעבוד עם מספר חלונות עבודה פתוחים. מבחינת קישוריות התמיכה האלחוטית היא עד תקן 802.11ac ובלוטות 4.1. יש גם תמיכה ב-LTE, NFC ואינפרא אדום לצורך שימוש במכשיר כשלט רחוק.

המכשיר מגיע עם סוללת 3000mAh שתומכת בטעינה מהירה. משקלו עומד על 174 גרם. רוחבו עומד על 8.3 מ"מ.