סמסונג (Samsung) הודיעה שהיא התחילה לייצר באופן המוני, כלומר בייצור סדרתי, זיכרונות 8 ג'יגה-ביט מסוג
DDR4 בטכנולוגיית ייצור של 10 ננו-מטר בלבד, ואת המודולים הנגזרים מזיכרון כזה בנפחים שונים. סמסונג גם הייתה הראשונה להכניס לייצור המוני, ב-2014, זיכרונות 4 ג'יגה-ביט בטכנולוגיית ייצור של 20 ננו-מטר.

השימוש בטכנולוגיית ייצור של 10 ננו-מטר מאפשר לחברה להכניס לפיסת סיליקון אחת (Wafer) הרבה יותר זיכרונות 8 ג'יגה-ביט. הגידול של מספר הזיכרונות לעומת הייצור ב-20 ננו-מטר, עבור זיכרונות 8 ג'יגה-ביט, עומד על 30% לפיסה אחת. הגדלת יכולת הייצור הזו אמורה להוזיל באופן יחסי את המחיר של זיכרונות.

בנוסף, מודולים של זיכרון DDR4 המבוססים על טכנולוגיית ה-10 ננו-מטר יכולים להגיע למהירות עבודה מרבית גבוהה יותר שלפי סמסונג עומדת על 3,200 מגה-ביט/לשנייה וזאת לעומת 2,400 מגה-ביט/לשנייה של הזיכרונות ב-20 ננו-מטר. עוד נקודה, שככל הנראה תעניין יותר ארגונים גדולים, הוא צריכת חשמל נמוכה יותר של הזיכרונות החדשים לעומת הטכנולוגיה הקודמת, כשבחברה טוענים לירידה של 10-20% בצריכה.

סמסונג תתחיל לספק עד סוף השנה מגוון רחב של מודולים החל מ-4 ג'יגה-בייט למחשבים ניידים ועד 128 ג'יגה-בייט שמיועדים בעיקר לשרתים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.