יצרניות הטלפונים מנסות לפשט כמה שיותר את תהליך המעבר למכשירים שלהן. אפל (Apple) וגוגל (Google) כבר הציגו השנה אפליקציות המסייעות לעבור ממערכת הפעלה אחת לשנייה, וכעת חברת סמסונג (Samsung) מצטרפת לחגיגה עם אפליקציית מעבר שמיועדת דווקא עבור משתמשי Windows 10 Mobile.

לאחר שבחודש ספטמבר הוסיפה לאפליקציית Smart Switch שלה תמיכה במערכת ההפעלה Windows Phone 8.1, מעדכנת כעת סמסונג את האפליקציה כדי שתתאים גם למשתמשי חלונות 10 מובייל, אם נשארו כאלה, אשר שוקלים לחצות את הקווים. בתיאור האפליקציה בחנות נכתב כי ניתן להעביר אנשי קשר, הודעות, תמונות, קבצי מוזיקה, סרטוני וידאו, יומני שיחות, תזכורות, התראות, סיסמאות Wi-Fi, וגם טפטים, מסמכים ומידע של אפליקציות עבור מכשירי Galaxy. בנוסף מבטיחה סמסונג כי ניתן להעביר מידע שמאוחסן בכרטיסי זיכרון חיצוניים.

האפליקציה מתאימה להעברת המידע למכשירים שמריצים את גרסת אנדרואיד 6 'מרשמלו' בלבד, אם כי עושה רושם שהיא עודכנה כך שתתמוך גם במכשירי אנדרואיד 7 'נוגט'. סמסונג אמנם עדיין לא עדכנה רשמית את מכשיריה לאנדרואיד 7, אבל הפיצה גרסאות בטא עבור משתמשי Galaxy S7 בתוכנית Galaxy Beta Program. בנוסף תומכת האפליקציה גם במעבר של משתמשי iOS לאנדרואיד, וכוללת תמיכה ב-iCloud (מגירסת iOS 9 והלאה).