לוגו סמסונג

חטיבת המסכים של סמסונג (Samsung) חשפה היום מסך שקוף הראשון בתעשייה מסוג OLED בגודל של 55 אינץ’. החברה שהציגה מסכים שקופים בעבר אמרה כי מדובר בפיתוח חדשני המיועד לספק חווית שימוש שונה לגמרי.

המסך החדש מבוסס על טכנולוגיית ה-OLED ומאפשר שימוש במגוון תחומים ובראשם לצרכי שיווק ופרסום. כך לדוגמה המסך יוכל להיות בשימוש בחלון ראווה או להטמיעו בתוך מראות כך שהוא משתלב היטב כחלק מהעיצוב בחנויות או במקומות בילוי.

סמסונג גם שיתפה פעולה עם אינטל והטמיעה את מצלמת ה-Real Sense 3D, המספקת פלטפורמה תלת מימד המסוגלת לזהות אנשים, תנועות ואת המרחב הכללי שבו היא ממוקמת, בדומה למצלמת ה-Kinect של מיקרוסופט בקונסולת ה-Xbox 360. כך מפתחים יוכלו להפוך את המסך לאינטרקטיבי ולספק לצרכנים יכולת להגיב ולהיות באינטרקציה עם מה שמוצג לפניהם.

בצד הטכנולוגיה, סמסונג טוענת כי מדובר בשיפור גדול בהשוואה למתחרים בשוק המסכים השקופים. לדבריה, השימוש בפאנל OLED גורם לצבעים עזים יותר, מגביר את נראות וזווית הצפייה בהשוואה למסכי ה-LCD. עוד היא אומרת כי רמת השקיפות במסכים אלה היא 40 אחוז בהשוואה ל-10 אחוז במסכי LCD, או 30 אחוז במסך ש-LG הציגה בשנה שעברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.