האם גדול הוא בהכרח יותר טוב? עושה רושם שהיצרניות הגדולות בעולם בהחלט מאמינות בזה. שמועות על אייפד אייר פלוס (או פרו) עם מסך של 12.2 אינץ' מתחילות להתחזק, וגם סוני מבשלת כנראה טאבלט 12 אינץ' ענק לקראת השנה החדשה. יחד עם זאת נראה כי סמסונג מתמידה בגודל הממוצע של הטאבלט – אבל מורידה לו את המחיר.

אתר Zauba, שעוקב באדיקות אחרי ייבוא וייצוא של מוצרי סמסונג להודו, גילה שב-22 בדצמבר הזרימה החברה שני מוצרים חדשים שמיועדים "לבדיקה בלבד". הראשון הוא טאבלט בדגם SM-T555, שלפי האתר מתאים למספרי הדגמים של הגלקסי טאב הקודמים, והוא כולל מסך 10.1 אינץ' סטנדרטי, מעבד 64 ביטים Snapdragon 410 ומערכת הפעלה אנדרואיד 5.0. המחיר – 354 דולר. במידה וזה אכן הגלקסי טאב 5, הוא עשוי להיות מושק בחודש מאי או יוני השנה.

המכשיר השני, שאמור להיות מושמד לאחר הבדיקות, הוא מדגם SM-T116 והוא בעל מסך 7 אינץ', מעבד Speadtrum SC8830 מרובע ליבות בתדירות 1.2 ג'יגה הרץ, זיכרון פנימי בנפח 1GB ומערכת הפעלה אנדרואיד 4.4.4. השוס האמיתי הוא המחיר שלו – 101 דולרים בלבד. האם סמסונג ממשיכה להאמין בטאבלטים הבינוניים-זולים, או שמא מורידה מחירים כדי לפנות מקום לדבר הגדול הבא?