האם הענקית הקוריאנית תחתוך את כמות המכשירים שהיא משיקה מידי שנה? לפי הדיווח, סמסונג (Samsung) תקטין את ייצור ופיתוח מכשירים חדשים בכ-25 עד 30 אחוזים בשנת 2015, זאת בשל ירידה בהכנסות החברה בתחום המובייל.

הצעד נועד גם להתייעלות הייצור כך שהיא תנסה להשתמש באותם רכיבים במכשירים בהתאם לפלח השוק אליו היא מכוונת, שכן רק השנה ישנם מעל 56 מכשירים חדשים שאותם השיקה, וזה לא כולל תתי דגמים המופצים ברחבי העולם בהתאם למדינה. למעשה, כבר בשנה האחרונה היה ניתן לראות כי סמסונג הפחיתה את כמות המכשירים שלה, זאת בהשוואה לשנים קודמות (מעל 200 מכשירים בשלוש שנים) ועדיין גם לאחר הקיצוץ אפשר להעריך כי היא תשיק מעל 30 מכשירים בשנה.

השינוי לא יתבטא מאוד מהר בדוחות הכספיים שלה, כך שהערכות של WSJ כי הרווח השולי לרבעון הקרוב יעמוד מתחת ל-10 אחוזים. עם זאת, החברה באופן מסורתי מצליחה לעמוד מעל 15 אחוזים ברווח השולי, דבר שעליו שמרה במשך 10 הרבעונים האחרונים.

עוד מוקדם לדעת מהו פלח השוק שאותו סמסונג תקטין, שכן גם המכשירים לשוק הנמוך והבינוני צוברים פופולריות גבוהה בעולם וזאת ניתן לראות בבירור במיוחד אצל המתחרות שלה כמו Xiaomi שכבשה את השוק הסיני.