בשבוע שעבר הסתובבו דיווחים ברשת על כך שסמסונג (Samsung) מתכננת לרכוש את יצרנית הטלפונים בלקברי (Blackberry), דיווח שהוכחש מפורשות על ידי בכירי בלקברי, אך מה בכל זאת קרה בפגישה המשותפת בין החברות?

לפי דיווח של Wall Street Journal, אכן היו מגעים ואפילו ייתכן כי כן דיברו על רכישה, אבל הסקופ העיקרי הוא כי לא מדובר ברכש של סמסונג את בלקברי, אלא ברכישה של טכנולוגיות ופטנטים שפיתחה היצרנית הקנדית ובין היתר בפתרונות העסקיים של החברה, אשר כידוע נחשבים עד היום כמוצרים מובילים לארגונים. סמסונג מנסה לחדור לשוק האגוני בתחום המובייל כבר מספר שנים, ובשנה שעברה הציגה את פלטפורמת ה-Knox המאפשרת למנהלי IT לספק שכבת אבטחה המפרידה בין יישומי עבודה ליישומים אישיים בתוך המכשיר הפרטי של המשתמש וזו תתכן הסיבה להתקרבות בין השניים.

רכישות בעולם המובייל בשנים האחרונות הן דבר שבשגרה. גוגל רכשה את חטיבת הטלפונים של מוטורולה ב-2013, אשר נמכרה לבסוף ללנובו ומיקרוסופט שהתקרבה לנוקיה ב-2011 רכשה אותה לבסוף והפכה אותה ליצרנית הבית למכשירי ה-Windows Phone. לכן, לא נופתע אם נראה רכישה קרובה אחרת מבין החברות שלא הצליחו לעמוד בקצב שהוכתב בשוק הטלפונים בשנים האחרונות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.