סוללה התלקחה בגלקסי נוט 7

נראה כי פרשת הסוללות התקולות של Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) של סמסונג (Samsung) רחוקה מסיום. החברה ממשיכה להסתבך. לאחר שיותר ממיליון מכשירים הוחלפו במסגרת תכנית ההחלפה שהחלה לפני יותר מחודש, צצים יותר ויותר דיווחים כי גם במכשירים שהוחלפו הסוללות מתפוצצות. כעת מגיעה תגובתה של סמסונג בנושא וצעדים שכבר נוקטות ספקיות הסלולר.

אחד המקרים שזכה להד תקשורתי נרחב יותר הוא פיצוץ של מכשיר במהלך טיסה 994 של חברת סאות'ווסט איירליינס (Southwest Airlines) מהעיר לואיוויל שבקנטקי לבולטימור שבמרילנד, שגם גרם לפינוי של המטוס אך ללא נפגעים. עוד צוין בדיווח כי המכשיר היה חלופי ותקין לפי הבדיקות לתקינות מכשיר של סמסונג.

לאחר המקרה בסאות'ווסט, סמסונג פרסמה תגובה בנושא. "עד שנקבל את המכשיר, לא נוכל לאשר שבמקרה זה מעורב Note 7 החדש. אנו עובדים עם הרשויות וחברת סאות'ווסט על מנת לאשר את הגורם. לאחר שנבחן יהיה לנו מידע נוסף לשתף", מסרה החברה.

ועוד תגובה אחת

זמן קצר לאחר מכן, עלתה תגובה נוספת. "סמסונג מבינה את הדאגות שהספקיות והצרכנים מרגישים לאחר דיווחים שהעלו תהיות לגבי מכשירי ה-Note 7 החלופיים שרק שוחררו. אנו ממשיכים לחקור את המקרים שדווחו על מנת לקבוע מהו הגורם ונשתף בתוצאות בהקדם האפשרי. אנו נמצאים בקשר תמידי עם CPSC (הנציבות לבטיחות מוצרי צריכה) לכל אורך התהליך. במידה ונמצא פגם בטיחותי, אנו נעבוד בשיתוף CPSC במטרה לנקוט בצעדים להתמודדות עם המצב. אנחנו מבטיחים ללקוחות שאנו לוקחים כל דיווח ברצינות ומכבדים את הסבלנות בעוד אנו עובדים במלוא המרץ", אמרו דובריה.

אבל נראה כי ספקיות הסלולר בארצות הברית מתחילות לאבד את הסבלנות שסמסונג כה מייחלת לה. מספר ספקיות מקומיות כבר מאפשרות ללקוחות להחליף את Note 7 בכל מכשיר שהם רוצים, ובחינם – בשונה מהאפשרות שהייתה עד כה ונתנה ללקוחות מספר חלופות אפשריות, כאשר כולן של סמסונג. ספקית סלולר נוספת שצפויה לנקוט צעדים משמעותיים היא חברת AT&T שעל פי הדיווחים החלה לשקול את הפסקת מכירת המכשיר לחלוטין. בקשר לזה סמסונג טרם פרסמה תגובה.

https://www.youtube.com/watch?v=KOs1Vnwcxz4