סמארטפונים קעורים עם מסכים גמישים החלו להיכנס לשוק בתקופה האחרונה, ואף השבוע התבשרנו כי המכשיר הקעור של LG, ה-G-Flex, יושק בישראל בחודש הבא. ובסמסונג (Samsung), המספקת לעולם הרבה חידושים בתחום האלקטרוניקה, כבר עובדים על הדבר הבא – טאבלטים עם מסכים גמישים, כך על פי הדיווחים בתקשורת הקוריאנית.

החידוש הטכנולוגי העיקרי מצוי ברשת המוליכים שמוטמעת מתחת למסכי המגע. התצוגות אותן בוחנת סמסונג תוכלנה, באמצעות אותה טכנולוגיה משופרת, להיות גמישות יותר מחד, אך בעלי שטח תצוגה גדול יותר, מאידך. התצוגות הגמישות גם תדענה לספק תמיכה מדוייקת יותר בעטי הסטיילוס המוכרים, כדוגמת אלה המסופקים עם סדרה ה-Galaxy Note. בנוסף, זיהוי הכתב יהפוך לפשוט יותר מבחינה טכנולוגית, כך שגם העלויות תרדנה בצורה משמעותית וסמסונג תוכל לשלב את זיהוי הכתב גם במכשירים זולים יותר.

על פי הדיווחים נמצאת סמסונג בשלב בחינות האיכות של טכנולוגיית התצוגות החדשה, שלב שאמור להימשך עד סוף השנה הנוכחית. אם המבחנים יצליחו, צפויה החברה להשיק טאבלט המבוסס על טכנולוגיה זו, עוד במחצית הראשונה של 2014.

סמסונג עוד לא מכחישה ולא מאשרת את הדיווחים החדשים, כמו גם את תוכניותיה בתחום מחשבי הלוח לשנת 2014. אמנם, אתרי הטכנולוגיה בעולם מדברים על כך שהחברה הולכת להתמקד יותר בטאבלטים בשנה הקרובה, כמו גם שחרורם של טאבלטים בעלי תצוגות גדולות כמו 12.2 ו-13.3 אינצ'ים. צריך גם לזכור שסמסונג היתה הראשונה שניצחה במירוץ החברות להצגת מכשירים קעורים, עת שהציגה לעולם את ה-Galaxy Round, הסמארטפון המסחרי הראשון שעושה שימוש במסך גמיש. כך שלא נופתע אם היא זו שתציג במהרה גם טאבלט מסחרי עם מסך גמיש.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.