הטלטלה בעולם הסלולר, שהחלה עם ירידת מניות אפל בשבוע שעבר למרות הצגת מכירות שיא, וצניחת מניות נוקיה למרות תוצאות אופטימיות, נמשכה בסוף השבוע, לאחר שגם סמסונג הציגה דו"ח חיובי אך זכתה לתגובה שלילית.

הבניין הראשי של סמסונג בסיאול

ביום שישי דיווחה החברה הקוריאנית על רבעון שיא, עם הכנסות בסך 56.06 טריליון וון (כ-52 מיליארד דולר), רווח תפעולי של 8.84 טריליון וון (כ-8.2 מיליארד דולר) ורווח נקי של 7.04 טריליון וון (כ-6.5 מיליארד דולר). אלה הן עליות מרשימות של 19% בהכנסות ו-75% ברווח הנקי מהרבעון האחרון של 2011. את התוצאות השיגה החברה, לדבריה, בעיקר בזכות חטיבות הטלפונים הסלולריים והרכיבים (מעבדים ושבבי זיכרון), שהכניסו לכיסה 27.23 טריליון וון (כ-25 מיליארד דולר) ו-9.59 טריליון וון (כ-9 מיליארד דולר) בהתאמה.

למרות הביצועים המרשימים, מניית החברה רשמה בבורסה בקוריאה ירידה של 2.5 אחוז ביום שישי. הסיבה נעוצה בדו"ח של סמסונג עצמה: למרות התוצאות הנאות, הציגה החברה צפי פסימי לשנת 2013, לפיו חטיבות הטלפונים והשבבים ייפגעו מהאטה בגידול בשוק, שכבר הגיע לפי הערכות לרוויה, כמו גם מתחרות גוברת מצד יצרניות אחרות כמו אפל, סוני והחברות הסיניות Huawei ו-ZTE, שעקפו השנה את רוב החברות המערביות במכירות טלפונים. ההאטה כבר החלה, כשלפי הדו"ח חטיבת המסכים של סמסונג כבר הציגה ברבעון הרביעי ירידה ברווחים וצפויה להיפגע אף יותר ב-2013.

צילום: אוסקר אלכסנדרסון

-פרסומת-