הטלטלה בעולם הסלולר, שהחלה עם ירידת מניות אפל בשבוע שעבר למרות הצגת מכירות שיא, וצניחת מניות נוקיה למרות תוצאות אופטימיות, נמשכה בסוף השבוע, לאחר שגם סמסונג הציגה דו"ח חיובי אך זכתה לתגובה שלילית.

הבניין הראשי של סמסונג בסיאול

ביום שישי דיווחה החברה הקוריאנית על רבעון שיא, עם הכנסות בסך 56.06 טריליון וון (כ-52 מיליארד דולר), רווח תפעולי של 8.84 טריליון וון (כ-8.2 מיליארד דולר) ורווח נקי של 7.04 טריליון וון (כ-6.5 מיליארד דולר). אלה הן עליות מרשימות של 19% בהכנסות ו-75% ברווח הנקי מהרבעון האחרון של 2011. את התוצאות השיגה החברה, לדבריה, בעיקר בזכות חטיבות הטלפונים הסלולריים והרכיבים (מעבדים ושבבי זיכרון), שהכניסו לכיסה 27.23 טריליון וון (כ-25 מיליארד דולר) ו-9.59 טריליון וון (כ-9 מיליארד דולר) בהתאמה.

למרות הביצועים המרשימים, מניית החברה רשמה בבורסה בקוריאה ירידה של 2.5 אחוז ביום שישי. הסיבה נעוצה בדו"ח של סמסונג עצמה: למרות התוצאות הנאות, הציגה החברה צפי פסימי לשנת 2013, לפיו חטיבות הטלפונים והשבבים ייפגעו מהאטה בגידול בשוק, שכבר הגיע לפי הערכות לרוויה, כמו גם מתחרות גוברת מצד יצרניות אחרות כמו אפל, סוני והחברות הסיניות Huawei ו-ZTE, שעקפו השנה את רוב החברות המערביות במכירות טלפונים. ההאטה כבר החלה, כשלפי הדו"ח חטיבת המסכים של סמסונג כבר הציגה ברבעון הרביעי ירידה ברווחים וצפויה להיפגע אף יותר ב-2013.

צילום: אוסקר אלכסנדרסון

שתף:
-פרסומת-
 • חברה כמו סמסונג במצב הזה?
  אני לא מאמין
  אם משהו קורה לסמסונג, אין חברה שלא תיפול (ואני מתכוון כולל אפל)

  • בולי

   יוסי

   שוק המניות לא באמת קובע שום דבר חוץ מרווח או הפסד של המשקיעים. גם שאפל מכריזה על שיאי הכנסות ושבירת שיאים המניה יורדת.

  • אהרן

   הצלחת לעלות לי חיוך על הפרצוף.

   אפל עם 120 + מיליארד דולר שיש לה מזומן בבנק, לא נראה לי תקרוס.
   ועוד לפני סמסונג.

   איפה אביעזר שצריכים אותו?

   • לומד ראיית חשבון

    הנתון המעודכן הוא 137 מיליארד $. 120 מיליארד זה נתון מלפני 3 חודשים.

 • kobi

  סמסונג ממשיכים לשלוט ונראה ששנה הבאה הם יציגו נתונים יותר טובים

 • שירה

  סמסונג פגעו בעצמם?! למה?!

  • אהרון

   הם מחויב לדווח את האמת בדוחות שלהם, הבורסה זה עסק ציבורי לכל דבר