קונספט מסכים גמישים של סמסונג, צילום: CNET
קונספט מסכים גמישים של סמסונג, צילום: CNET

בשנים האחרונות ראינו בתערוכות ה-CES לא מעט סוגים שונים של מסכים, ביניהם גם מסכים גמישים, בדרך כלל תוצרת סמסונג. גם השנה מתכוונת החברה להציג בתערוכה מסכים גמישים. נציגי החברה אישרו לאתר CNET כי בדוכן החברה בלאס-וגאס בינואר הקרוב יוכלו המבקרים לצפות במסך גמיש חדש, בעל גודל של 5.5 אינצ' ורזולוציה של 1,280×720 פיקסלים וצפיפות של 267 פיקסלים לאינצ'.

בנוסף, הבטיחו בסמסונג להציג בדוכן מסך טלוויזיה בגודל 55 אינצ', ולפי ההקשר יש להניח שגם מסך זה אמור להיות גמיש (אלא אם סמסונג מתכוונת להציג בתערוכה בפעם המי-יודע-כמה את טלוויזיית ה-55 אינצ' שלה בטכנולוגיית OLED). לדברי סמסונג, המסכים הגמישים החדשים מיועדים למכשירים בעלי צורות לא-שגרתיות, אך החברה ציינה שכמו בדורות הקודמים, גמישותם של המסכים תקפה רק עד שלב ייצור המכשירים, שלאחריו הם יישארו בצורה קבועה ולא יהיו ניתנים לכיפוף או לקיפול.

וידאו: כך זה נראה בשנה שעברה

  • אורן

    נשמע לי דבילי לחלוטין..
    אם המסכים גמישים עד שלב הייצור, אז הם בכלל לא מסכים גמישים. במקום זה, פשוט ניתנת האפשרות למכשירים עם מסכים שאינם שטוחים. זה לא שימושי במיוחד – אלא יותר גימיק, או משהו שמתאים לפרסום, או פתרון בעיות הנדסיות-תעשייתיות (התקנת מסכים במקומות קטנים או בשביל לחסוך במקום הנדרש למסך שטוח).

    בקיצור, עדיף לחכות עד המסכים הגמישים באמת. ונראה לי שעד אז אולי כבר נקפוץ לטכנולוגיית הקרנה.

    http://www.eyalo.com