סמסונג הודיעה היום בדרום קוריאה כי היא מפתחת טכנולוגיה לשיפור הרשתות האלחוטיות, ולדבריה, הטכנולוגיה החדשה תהיה מסוגלת לספק מהירות העברת נתונים של עד פי חמש מאשר היום.

היצרנית אומרת כי הטכנולוגיה החדשה, תאפשר למשתמש להוריד נתונים במהירות 4.6 ג’יגה-ביט בשנייה (4.6Gbps), או 575 מגה-בייט לשנייה (575MBps), זאת בהשוואה ל-180 מגה מגה-בייט בשנייה כיום. אם נתרגם זאת למעשים, אז משתמש המזרים וידאו לטלפון הנייד שלו, יוכל להוריד קובץ בנפח של 1 ג’יגה-בייט בתוך 3 שניות בלבד.

“סמסונג הצליחה להתגבר על המכשולים של טכנולוגיית ה-WiFi ברוחב הגל של 60 ג’יגה-הרץ ומצפה לפתיחת השוק בפריצת הדרך הזו”, אמרו בהודעה של סמסונג. “שינויים חדשים וחדשניים מחכים במכשירי הדור הבא של סמסונג, ואפשרויות חדשות שנפתחו לפיתוח הדור העתיד של טכנולוגיית ה-WiFi.”

הסטנדרט החדש שסמסונג מעוניינת לקבע הוא על 802.11ad בתדר של 60GHz, זאת בהשוואה לתדרי 2.4GHz ו-5GHz המקובלים כיום. השיפור בתדרי הרדיו של טכנולוגיית הרשת האחלוטית יכול להפחית את ההפרעות בתדרים לניצול מקסימלי של רוחב הפס.

בחברה מצפים כי הטכנולוגיה תהיה בשלה כבר בשנה הבאה, והיא תציג מגוון מכשירים תומכים בתחום התקשורת, הבית החכם, הרפואי ועוד.