אמש השיקה סמסונג (Samsung) בישראל את ה-Galaxy Note 5, מספר ימים בלבד לאחר השקתו בעולם, ויחד עם זו צצה בעיה חדשה בנוגע לעט הסטילוס המצורף למכשיר, ה-S Pen. וידאו שהעלה Android Police מצביע על בעייתיות מסוימת כאשר מכניסים את העט למכשיר בצורה הפוכה, להחדיר את הקצה העליון לתוך המכשיר במקום את החלק המחודד, מה שבהחלט עלול לקרות לחלק מהמשתמשים בהיסח הדעת. ובכן, מתברר שכדאי שזה לא יקרה.

בניגוד לדגמים הקודמים של המכשיר בהם הייתה רק דרך אחד להכניס את העט, ב-Note 5 יש משמעות לכיוון הנכון כיוון, כפי שהתברר בהמשך, מנגנון הפנימי של העט נפגע כאשר הוא לא מוכנס בצורה נכונה. בעקבות כך, המכשיר עלול לחשוב שהעט בפנים גם לאחר שמוציאים אותו, ותקלות נוספות עלולות להתגלות בו עם הזמן.

סמסונג התייחסה היום באופן רשמי לעניין, כאשר תגובתה הייתה פשוטה – קראו את ההוראות שמגיעות עם המכשיר. בהצהרה ששלחה ל-BBC נכתב: "אנחנו ממליצים לכל המשתמשים לעקוב אחר ההוראות בחוברת היצרן כדי לא לחוות תקלות בלתי צפויות כתוצאה מהכנסת ה-S-Pen למכשיר בכיוון הלא נכון" והפנו את הקוראים למדריך למשתמש (PDF). כך שאלא אם כן אתם רוצים להרוס מכשיר בשווי 700 דולר – כדאי לשים תשומת לב לעניין.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • יוסי

  יש לי נוט 4 יותר שווה מה נוט5

 • יוסי

  שלום

 • Samsung Galaxy Note 4

  אני מצליח להכניס את העט בצורה הפוכה אז כנראה שגם בדגם הקודם יש אפשרות כזאת

  • Camilla

   בדגם הקודם זה לא היה נתקע ודופק את יכולות הזיהוי של העט,יש הבדל ענק בין השניים.

  • Camilla

   והנה מה שקורה שמכניסים את העט הפוך בנוט 4 ,אתה תקבל התראה ורטט שהעט הוכנס לא נכון בנוט 5 זה לא קיים ובמידה והכנסת עד שתשים לב כבר יהיה מאוחר מדיי,הנה סרטון שלי מכניסה את העט הפוך בנוט 4 שלי ותראה מה קורה רק שהקצה האחורי נכנס.
   https://vid.me/6mkm

   • Samsung Galaxy Note 4

    בסרטון לא רואים שהעט מוכנס עד הסוף ולא רואים הודעה שהעט בכיוון הלא נכון

    • Camilla

     די כבר להתעסק בקטנות, זה הרבה יותר ממה שקורה בנוט 5 , בנוט 5 לא תקבל שום התראה ושום אינדיקציה שהעט הוכנס הפוך ,ועד שתשים לב יהיה כבר מאוחר מדי וילך לך המנגנון , בסרטון שצילמתי רואים בבירור שברגע שהקצה הלא נכון נכנס קופץ התפריט של העט לאין מצב שלא תשים לב לזה, ואם הטלפון כבוי העט ידליק את הטלפון אם תכניס אותו הפוך, וגם העט לא יתקע ויהרוס את מנגנון הזיהוי של העט אז במקום להגן על סמסונג ולהתעסק הקטנות תשים לב לתמונה הכוללת, ולא הייתי צריכה להכניס את העט שלי בסרטון עד הסוף כי ההתראה קופצת על ההתחלה, אל תגיד לא שאם תכניס את העט הפוך לא תשים לב לבר הזה שקופץ ברקע כי אתה תשקר לעצמך.

 • ofek nudler

  הנוט 5 כבר מתחיל טיפה לעצבן.. על חוסר היכולת לשלוף את הסוללה ולהכניס כרטיס micro sd עוד הצלחתי להתגבר על זה… אבל עכשיו אם אני בטעות מכניס ת'עט בכיוון הלא נכון אז הלך עלי… וסביר להניח שזה עלול לקרות לי. אז או שאצטרך להיות זהיר במיוחד!! או שפשוט אקנה את הנוט 4 במקום

  • סער נוזברך

   צודק