בעבר כבר דיווחנו כי סמסונג עובדת על סדרת 'גלקסי טאב לייט', סדרה של מחשבי לוח מוזלים המיועדים לשוק הנמוך, שמיועדת להתחרות בגזרת המחיר במחשבי-לוח של יצרנים שונים.

סמסונג הכריזה ב-Samsung Tomorrow, הבלוג הרשמי של החברה, על ה'גלקסי טאב 3 לייט' (Galaxy Tab 3 Lite) באופן רשמי יומיים לאחר שעלה לאתר של סמסונג-פולין דף מוצר למחשב לוח מדגם SM-T110. סדרת ה'לייט' על-פי סמסונג תהיה הסדרה המוזלת של מחשבי-הלוח אשר יציעו מפרט בסיסי ביותר בהשוואה לסדרת ה'פרו' של החברה.

מפרט המכשיר של הטאב 3 לייט כולל מסך בגודל 7-אינצ' בהבחנה של 1024×600, מעבד כפול-ליבה (הדגם לא צויין) במהירות במהירות 1.2GHz, זיכרון RAM בנפח 1GB וזיכרון פנימי לאחסון בנפח 8GB עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס microSD ומצלמה אחורית בהבחנה של 2 מגה-פיקסל. מחשב הלוח יצוייד גם בסוללת 3600mAh, שעל-פי הצהרת החברה מספיקה לעד 8 שעות של ניגון ווידאו. הגרסה הבסיסת תושק עם קישוריות Wi-Fi וגם צפוייה גרסה של מחשב הלוח עם קישוריות דור שלישי. גודל המכשיר עומד על 116.4×193.4×9.7 מ"מ במשקל כולל של 310 גרם.

הטאב 3 לייט יושק כשהוא מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 4.2 ג'לי בין (Jelly Bean). בהתאם לדיווחים הקודמים סמסונג מאשרת כי הגרסה הבסיסית תימכר ב-130 דולר שהם כ-450 שקלים. מחיר זול למחשב-לוח שאינו בעל מותג מדבקה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.