סמסונג (Samsung) השיקה את מכשיר הטיזן (Tizen OS) הראשון שלה, ה-Samsung Z1 אשר יימכר בהודו החל מהיום במחיר של 5,700 רופי שהם כ-361 שקלים בלבד.

כיורש ראשון למכשיר ה-Z שהוצג עוד בשנה שעברה, סמסונג בחרה להתחיל דווקא בשוק הנמוך אשר מלבד מחירו הנמוך, גם המפרט שאותו הוא מציע יהיה בהתאם: ה-Z1 מצויד במסך 5 אינץ’ WVGA (או 480×800 פיקסלים), שבב כפול ליבה 1.2 ג’יגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) של 768 מגה-בייט ומצלמה 3.1 מגה פיקסל.

בנוסף, המכשיר הקטן זוכה לסוללה בנפח של 1,500 מיל-אמפר המספקת עד 8 שעות עבודה, זיכרון פנימי 4 ג’יגה-בייט עם אפשרות הרחבה עד 64 ג’יגה-בייט נוספים, קישוריות דור 4 ואף GPS, WiFi ו-Bluetooth 4.1. הוא ירוץ על גרסת Tizen 2.3 האחרונה.

Tizen להמונים
היצרנית הדרום קוריאנית משקיעה רבות במערכת ה-Tizen בשנים האחרונות כדי להפחית את התלות בגוגל (Google) מפתחת מערכת האנדרואיד (Android) הפופולרית. סמסונג עובדת עם Tizen Association לפיתוח המערכת יחד עם Linux Faundation וגם אינטל (Intel) מאז 2012, וגרסאות שונות של המערכת כבר הוצגו במכשירי אב-טיפוס, כולל מכשיר לשוק הגבוה מבית סמסונג שלא הגיע לבסוף לחנויות. למעשה, המכשירים הראשונים שיצאו לשוק מבית סמסונג אלו הם סדרת שעוני ה-Gear שהושקה בשנה שעברה, ולכן אפשר להעריך כי החברה תציג מוצרים נוספים בתחום בשנה הקרובה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.