סמסונג (Samsung) השיקה הבוקר בישראל את שני מכשירי הדגל החדשים; Galaxy S7 וה-Galaxy S7 Edge שהוכרזו בחודש שעבר בכנס המובייל, MWC 2016 שהתקיים בברצלונה וכפי שהורגלנו, השקת המכשירים בישראל התבצעה כמעט יחד עם ההשקה העולמית.

"זה הסמארטפון שהפך להיות הסמן הימני של עולם המובייל. אנחנו משיקים אותו שלושה ימים בלבד לאחר ההשקה העולמית, וזה בהחלט לא דבר טריוויאלי להשיק אותם כל כך מהר", אמר מנהל חטיבת המובייל בסמסונג ישראל, אורן מרון.

"אנו נרגשים להשיק את מכשירי הדגל החדשים שלנו בישראל ומאמינים כי הגענו למוצר מושלם טכנולוגית, המותאם לצרכי המשתמש ועונה על ציפיותיו, ואף מעבר לזה", אמר קוואנגהאק קו, מנכ"ל סמסונג ישראל. "ההשקה בישראל מתקיימת ימים ספורים לאחר ההשקה בארות הברית ויש בכך כדי להראות את המחויבות של סמסונג לשוק הישראלי. סמסונג ביצעה שיפורים רבים במכשירים החדשים ומציעה כעת מוצר המשלב אלגנטיות עם הקשחה, אמינות וביצועים יוצאי דופן."

Gear VR בחינם

ה-Galaxy S7, שהחל להימכר כבר בשבוע שעבר בהזמנה מוקדמת, יושק החל מהיום בחנויות ובמפעילות הסלולר השונות במחיר מומלץ של 3,499 שקלים. ה-Galaxy S7 Edge יחל להימכר גם היום במחיר 3,999 שקלים. משקפי ה-VR יחולקו במתנה ל-5,000 הרוכשים הראשונים, כאשר לאחר מכן סמסונג תציע את המשקפיים במחיר מוזל או כחלק מחבילת מתנה.

Samsung Galaxy S7 Edge

בהיבט של המפרט, סמסונג תשיק בישראל את דגם ה-Exynos 8890 בלבד, כפי שעשתה בעבר, ולא יוצע הדגם עם Snapdragon 820 המיועד לקוריאה וארצות הברית. שבב זה מציע מעבד מתומן הליבות בטכנולוגית big.LITTLE כש-4 ליבות רצות במהירות שעון של 2.3 ג'יגה-הרץ לתהליכים כבדים, ובמקביל 4 ליבות פועלות במהירות שעון של 1.6 ג'יגה-הרץ לתהליכי רקע. כל אלה ירוצו יחד עם 4 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM).

העיצוב, כאמור, הותאם לצו השעה. כלומר, כעת הגב הוא מזכוכית המעוטרת במסגרת מתכתית. הגודל נשאר זהה לדור קודם בשני הדגמים (5.1 ו-5.5 אינץ' ברזולוציית Quad HD) והמראה הכללי נותר כשהיה, זאת למרות התוספת הכה מבוקשת – חסינות למים ואבק בתקן IP68, שלדברי החברה מאפשר לצלול עם המכשיר עד לעומק של 1.5 מטר למשך 30 דקות, אולי תכונה שהלקוחות המתינו לה.

כחלק משיפור לדגם הקודם וההקשבה לביקורות, סמסונג מחזירה את כרטיס ההרחבה, אשר יהיה בצמוד לכרטיס הסים עם תמיכה בכרטיס microSD עד ל-200 ג'גיה-בייט בנוסף ל-32 גיגה-בייט זיכרון פנימי שיש כבר במכשיר.

המצלמה היא 12 מגה פיקסל עם טכנולוגיה שנקראת Dual Pixel: מדובר במאפיין חדש בתוך מצלמת ה-12 מגה פיקסל המספק תמונות בהירות וחדות יותר, גם בתנאי תאורה חלשים. לדברי סמסונג ובהשוואות שעשתה מול מצלמת האייפון והציגה במסגרת אירוע ההשקה בארץ בשיתוף הצלם זיו קורן – מדובר במצלמה טובה יותר מזו של ה-iPhone 6S Plus בכל ההיבטים.Samsung Pay

בקרוב: Samsung Pay

מרון דיבר גם על שירות התשלומים Samsung Pay, אשר נחשב כיום לשירות התשלומים הדיגיטלי הגדול בארצות הברית. לדבריו, השוק הבנקאי המקומי מוכן לכניסה של שירות שכזה והוא מעריך כי זה כבר בזמן הקרוב נוכל לשלם באמצעות הסמארטפון ללא צורך בלהעביר כרטיס או לשלם מזומן.

עוד נחשף שיתוף פעולה בין סמסונג לחברת הכבלים הוט שבמסגרתו תועלה אפליקציית HOT VR לחנות האפליקציות של משקפי המציאות המדומה של Gear VR דרכה יוכלו לקוחות החברות לצפות בתכנים ללא עלות באמצעות משקפי המציאות המדומה של סמסונג, המדמה חווית צפייה בקולנוע. לצד התוכן הקיים, חברת HOT תשלב צילומי 360 מעלות בסדרות חדשות אותן היא מפיקה ותוכן זה יהיה זמין רק לבעלי ה- Gear VR.

וידאו: Galaxy S7 לאחר ההכרזה בברצלונה