מספר שעות לאחר אירוע ה-Unpacked שערכה סמסונג בברצלונה, מודיעה החברה בישראל כי היא מתכוונת לשווק את מכשירי החברה ישירות אל חברת הסלולר וללא תיווך של היבואנית סאני-סקייליקס.

ההודעה מגיעה מספר שעות לאחר ההכרזה על על מספר מוצרים חדשים, ה-Galaxy S5, מכשיר הדגל החדש של החברה; GearFit, רצועת הכושר החכמה של החברה והשעון החכם של החברה ה-Gear 2. על-פי ההודעה סמסונג ישראל תשווק את מכשירי הסלולר שלה ישירות אל המפעילות הישראליות ולדבריה, מהלך זה נועד "לחיזוק מעמדה כמובילת השוק הישראלי" ו"תוך חתירה למחיר תחרותי", ייתכן שעל-ידי צמצום החוליה המתווכת מול חברות הסלולר תצליח סמסונג ישראל להציע את מוצרי הסלולר של החברה במחירים נמוכים יותר. סאני עדיין תשמש כמפיצה עבור הרשתות הפרטיות – חנויות הסלולר ורשתות השונות.

עוד מצויין בהודעה כי ההסכם בין סקיילקס לבין סמסונג יוארך עד לסוף שנת 2020 אך "כל עוד תעמוד סקיילקס היעדי הרכישה השנתיים שנקבעו לה".

ההסכם יכנס לתוקף בחודש מרץ השנה, כחודש לפני תחילת ההשקה הצפוייה של מכשיר ה-Galaxy S5, מעניין אם בעקבות המהלך אכן יוזלו מכשירי סמסונג בישראל.

ההודעה לעיתונות:

סמסונג פועלת לחיזוק מובילותה בשוק הישראלי: תחל בשיווק מוצרי המובייל ישירות למפעילות הסלולריות

״סמסונג פותחת בימים אלו במהלך לחיזוק מעמדה כמובילת השוק הישראלי, ומשנה את שיטת ההפצה של מוצרי המובייל שלה, הסמארטפונים והטאבלטים״.

כך אמר היום קובי כליף, מנהל חטיבת המובייל בסמסונג ישראל. את הדברים אמר כליף לאחר שצפוי בימים הקרובים להחתם תיקון לחוזה בין סמסונג הדרום-קוריאנית לבין סקיילקס הישראלית.

סמסונג אמורה בתקופה הקרובה להתחיל למכור למפעילות הסלולריות בצורה ישירה מוצרים שיושקו מסחרית בישראל לראשונה לאחר 15.3.2014. עד כה סקיילקס הייתה החברה שהפיצה את המוצרים לחברות הסלולר.

״מהלך זה הינו חלק מהפעילות המתמשכת של סמסונג לחזק את יחסיה עם הצרכן הישראלי באמצעות הענקת ערך מוסף טכנולוגי, תוכני ושירותי ותוך חתירה למחיר תחרותי. אנחנו נמשיך לחפש דרכים נוספות להעמיק את היחסים עם כל אחד מלקוחותינו בישראל״, הוסיף כליף.

על פי התיקון שצפוי להחתם, ההתקשרות בין סמסונג לסקיילקס, המפיצה את מוצרי המובייל של סמסונג בישראל, תוארך בשש שנים נוספות, ותסתיים ב-31.12.2020 במקום ב-31.12.2014. עוד מופיע בתיקון, כי כל עוד תעמוד סקיילקס ביעדי הרכישה השנתיים שנקבעו לה, לא תמנה סמסונג מפיצים נוספים ואו תפיץ בעצמה את מוצריה בישראל (למעט את המוצרים שיופצו על ידי סמסונג ישירות למפעילות הסלולריות כאמור לעיל). באם לא תעמוד סקיילקס ביעדי הרכישה שנקבעו לה במשך שנתיים רצופות, תהיה רשאית סמסונג לבטל ההתקשרות בין שתי החברות.

קובי כליף הוסיף: ״סמסונג רואה במערכת היחסים עם כל אחד מלקוחותיה את הנכס החשוב ביותר שלה כחברה. מערכת יחסים זו מבוססת על מוצרים בעלי טכנולוגיה חדשנית, שנמכרים במחיר הוגן ומלווים בשירות לאחר מכירה ברמה הגבוהה ביותר. סמסונג פותחת את שנת 2014 עם מוצרים בעלי חדשנות טכנולוגית המעצימה את יכולת המשתמש לבטא את עצמו. כדי לאפשר לסמסונג לבסס את מובילותה בשוק הישראלי, אנו רואים לנכון לפתוח ערוץ ישיר מול המפעילות הסלולריות. "

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • עכשיו נשאר רק שAPPLE תשווק ישירות בארץ את מוצריה, והכל יהיה טוב יותר.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רק מכשירים סיניים

 • משה

  שום דבר לא יוזל כל ההפרשים יכנסו לכיס של המפעילות

 • ג'וני

  מצויין זה אומר שהעברית תגיע מובנית ותהיה אפשרות לרכוש בפרטי ללא חשש מגירסה יעודית של סאני

  • סתם משהו

   אל תדאג , חברות סולולר יהרסו את החוויה בזה שהם יכניס שינויים משלהם בגרסא וככה גם לא תקבל עידכונים ישירות מסמסונג .

 • סאמובייל

  יש אלוהיםםםם! אם המחירים יהיו תחרותיים אז סמסונג נכנסת ישר למקום הראשון במועדפים שלי….על אף שעד היום יש לי רק גלקסי מה2 עד ה4 ולא הייתי מרוצה בכלל מהשירות לא הבינלאומי ולא בארץ אבל אין מה לעשות הם פשוט הכי טובים…

  • יוסי כהן

   אני יכול להבטיח לך שהם לא "הכי טובים" לפחות לא בסמארטפונים.
   לפי דעתי LG וHTC עוקפות אותה בלי שום בעיה פשוט כי התוכנה שלהם הרבה יותר טובה ושלא נדבר בכלל על הנקסוס 5…
   לסמסונג יש בעיה חמורה שנקווה כי תפתר באס 5 והיא שהם לא חברת תוכנה טובה.
   החומרה של הגלאקסי 3 (וגם האס 1) מעולה אבל בגלל הרום הגרוע שלהם המכשיר בקושי זז.
   ניסיתי גלאקסי 1 על CM10-11 וזה עובד יותר טוב מהאייפון 4.
   וכן גלאקסי 3 על רום של CM זז מדהים!
   הם אולי טובים בייצור מכשירים טובים אך בתור מכשירים ישר מהקופסא הם פשוט גרועים וזה למה אפל מנצחת בתחרות האייפון נגד גלאקסי אצל הישראלי המצוי.
   בעיה שנייה היא שרוב הישראלים חושבים שאנדרואיד=גלאקסי. מכשיר איטי שלא משתווה לאייפון.
   וזו בעיה לתדמית האנדרואיד בארץ.

 • sanny4454

  אני ממש מקווה שזה יגרום לעדכון לצאת יותר מוקדם חייב את הצורה החדשה לגלקסי אס 4 שלי…

 • יועד

  זה אומר שכל שלושת המוצרים שהוכרזו יגיעו לארץ?

 • אסף מורז

  לשם שינוי צעד חכם של סמסונג.