הכרזת אפל (Apple) על שירות התשלומים החדש, Apple Pay שיאפשר לשלם על מוצרים דרך קישוריות ה-NFC שבמכשירי ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus יכולה להביא למעשה לשינוי באופן שבו אנו רוכשים מוצרים. אמנם טכנולוגיות שכאלו כבר היו לפני כן, ואף חלקן בשימוש מועט במספר מקומות בעולם (בארץ נעשה ניסיון דומה של ישראכרד), אבל קשה לומר כי התשלום דרך הנייד אכן כבש את המשתמשים.

כעת דיווח חדש אומר כי חברת PayPal, שירות המאפשר לשלם ללא צורך בהזנת כרטיס אשראי מבית eBay, תשתף בקרוב פעולה עם סמסונג להטמעת טכנולוגיית התשלומים בשעונים החכמים שלה. לפי בכיר מסמסונג, החברה עובדת על שימוש בחיישן ביומטרי אשר ישולב עם מנגנון הרכישה של PayPal ומבוצע בשיתוף פעולה של חברת Synaptics, המובילה בתחום של זיהוי ביומטרי.

נכון לעכשיו, יכולת זו מיועדת לדור הבא של השעון החכם מבית סמסונג, שכן כיום אין לשעונים שלה חיישן ביומטרי, אך ייתכן שאת שיתוף הפעולה יגדילו לעשות על מכשירי סדרת ה-Galaxy האחרונים אשר כוללים כבר חיישן טביעות אצבע. לשניים יש כבר שיתוף פעולה בתחום זה כאשר PayPal הכריזה על תמיכה בחיישן של ה-Galaxy S5 וכן יישום לתחום השעונים החכמים.