סמסונג (Samsung) לא נחה לרגע על זרי הדפנה שלה. אחרי שחגגה ברוב הדר ופאר גרנדיוזי את השקת ה-Galaxy SIV, מכשיר הדגל החדש שלה, מיהרה החברה להכריז כי ברבעון השלישי של השנה היא מתכוונת לשחרר מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה טיזן (Tizen) לשוק הנמוך אבל לא רק. טיזן היא מערכת ההפעלה שמפותחת על ידי סמסונג עם אינטל (Intel) וחברות אחרות. טיזן תשולב במקום באדה (Bada) בטלפונים המיועדים לשוק הנמוך, מערכת ההפעלה שהחברה עצמה פיתחה.

"אנחנו בתהליכים של מיזוג בין טיזן לבאדה. אתם ככל הנראה תראו מכשירם מבוססי טיזן מבית סמסונג ברבעון השלישי של השנה הנוכחית", אמר ג'יי קיי שין, המנכ"ל המשותף וראש יחידת העסקים הניידים בחברה.

המיזוג של באדה בטיזן יבוא לידי ביטוי בכך שמערכת ההפעלה הזו תתמוך ביישומים שנכתבו בערכת כלי התוכנה של באדה, כולל תמיכה לאחור ביישומים שנכתבו בעבר בבאדה. מפתחי תוכנה שכבר ייצרו יישומים עבור באדה יוכלו להמשיך ולהשתמש באותם כלים, ממשקי תוכנה וערכות פיתוח, תוך ניצול התכונות המתקדמות יותר של טיזן, וזאת כדי לסייע במעבר מהיר.

טיזן היא מערכת הפעלה שמשלבת טכנולוגיות מ-LiMo ו-Linux Foundation עם תוספת סביבת פיתוח מבוססת על סטנדרטים פותחים של HTML 5 ו-WAC. פיתוי עבור טיזן מאפשר יישומים שמתאימים לארכיטקטורות שונות, החל מטלפונים וטאבלטים עד מחשבים ניידים, טלוויזיות חכמות ואפילו מערכות בידור לרכב.

ומה לגבי מכשירים? בסמסונג אומרים כי המערכת תשמש אותם גם למגוון גדול של מכשירים, בין אם אלו המכשירים הפשוטים ואף גם למכשירים הגבוהים אשר יתחרו גם באנדרואיד.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • יובל -_-

  "אמר ג'יי 'יי שין, המנכ"ל המשותף וראש יחידת העסקים הניידים בחברה."
  זה לא ג'יי קיי שין?

 • דוד

  סמסונג תשאיר את הגלקסי 4 עם האנדרואיד כאשר את היתר היא תצייד במערכת החדשה פרי פיתוחה. כך יבוא הקץ על ממלכת האנדרואיד.

 • גולדן

  דן, אם הייתה יודע קצת יותר הייתה מבין שהאנדרואיד עם מערכת הפעלה בינונית ופחות מזה, היתרון היחידי שיש לה לעומת אפל זה הפתיחות (אבל יותר מדי) ולעומת שאר המערכות הרבה אפליקציות. החסרונות רבים כמו חוסר ניצול של יכולות העיבוד של המכשיר, חוסר אופטימיזציה ברוב המכשירים, באגים רבים, גרסאות חדשות לא מגיעות לטלפונים שיצאו קצת קודם, היא מצריכה הרבה זיכרון פנימי, חשופה מאוד לווירוסים ורוגלות, כל חברה שמשתמשת באנדרואיד חשופה לתביעות פטנטים, המפתחים מתקשים בהשגת רווח מהמערכת בגלל ההורדות הפירטיות, והקושי בהתאמת האפליקציות לכל כך הרבה חומרות שונות.

  זה צעד חכם של סמסונג, השאלה אם יצליחו למשוך את המפתחים כי בלעדיהם המערכת ההפעלה הזאת לא תצליח

 • עכשיו כשגוגל בונה לעצמה מכשיר סמסונג גם רוצה.

  אחרי הכל האנדרואיד של גוגל וזה מפחיד את החברות לדעת שחברה
  כמו גוגל הופכת ליצרנית ולא רק למספקת תוכנה.

  בדיוק כמו המקרה של מייקרוסופט וסרפייס שגרם לנוקיה להסתכל
  לכל הצדדים.

 • דן

  לא ממש הבנתי את סמסונג
  מה הקטע לעשות מערכת הפעלה חדשה לשוק הגבוהה?
  זה לא ילך להם אלא אם המחיר יהיה ממש זול ורמת השינוי של המערכת תיהיה לא פחות טובה משל אנדרויד